Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy a színes...

Lehetséges az hogy a színes kontaktlencsém kicsi a szememre?

Figyelt kérdés
Ma vettünk boltban színes kontaktlencsét és otthon rögtön beletettem a szemembe (minden tisztítási instrukciót elvégeztem, természetesen) kicsit homályosan láttam, de gondoltam ez normális, mivel először van ilyen a szememben. de amit furcsálltam az az volt hogy mindenkitől akitől eddig kérdeztem, azt hallottam hogy az első alkalomkor mikor beteszem biztos hogy fogok könnyezni, de ez nem történt meg, amit nem igazán értek. és amikor közelebbről megnéztem azt láttam hogy mintha nem tapadna rá a szememre a lencse, vagyis volt hely a szemem és a lencse között. ez baj? talán kicsi lenne a lencse? vagy rosszul raktam be? igazából halloweenra vettük de szeretném majd máskor is hordani, mert 90 napig lehet csak használni, de így szerintem ez nem jó és tehetetlen vagyok. mit csináljak? mit csinálok rosszul? segítség! :(

#kontaktlencse #színes kontaktlencse #eye contact #coloured eye contact
2013. okt. 26. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A kontaklencsénél van különböző méret. A szemed görbületéhez megfelelőt kellene venni. De a színes lencsénél nem tudom mi van.
2013. okt. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg rásimogatni a szemedre.
2013. okt. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek divat lencsék. SOkat ne várj tőlük. Bár ha jól tudom, ezeknél is van több féle, a szem görbülete szerint.
2013. okt. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a boltban nem mondták hogy van ilyen opció is hogy szemgörbület szerint méretezik, na mindegy... második, ha megpróbálom rásimítani kifordul :( egyébként köszönöm a gyors válaszokat :)
2013. okt. 26. 15:37
 5/7 Csilla94 válasza:

szia,sajnos akkor ezzel méretprobléma lesz.

Optikába nem kérdezték h mekkora kell? v vizsgálat ha eddig még nem volt kontaktlencséd..

2013. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse használat előtt vizsgálat kell, mert a rossz görbületű lencse káros a szemednek. Színes lencsékből nincs sok görbület, a legtöbb egyforma, átlag görbületű, de ez nem mindenkinek jó. Ha valami gond van akkor inkább ne hordd. Persze egy alkalmat kibír, bár ez sem épp jó.
2013. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és ezt a vizsgálatot hogy? tehát bemegyek egy optikába és mondom hogy szeretném megtudni kontaktlencséhez hogy milyen görbületű a szemem?
2013. nov. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!