Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lenne pár kérdésem az Egri...

Lenne pár kérdésem az Egri csillagok - ból. (5. rész) Milyen jelei voltak az előző részben annak, hogy Hegedűs András gyenge jellemű ember?

Figyelt kérdés
Milyen fegyverek,harci eszközök segítik a törököket és a magyarokat?

2013. okt. 30. 14:18
 1/5 anonim válasza:
Előszöris jó lenne ha elolvasnád a kötelező olvasmányt! Azt látom h nemvagy valami eszes, ugyh úgyis ráfognak jönni ha nem olvasod el.
2013. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ki az a Hegedűs András?


Serédy György hadnagyának a neve, aki az ötven kassai drabanttal ment Egerbe, Hegedűs István volt...

2013. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvastam a könyvet, a kérdést úgy írtam le ahogy az olvasókönyvemben van.Valószínű hogy elírták Hegedűs nevét (Isván helyett Andrást írtak )Ezért nem tudtam a kérdésre válaszolni.Egyébként meg , ha valaki segítséget kér , akkor nem azt várja , hogy lebecsmérlően írjanak vissza,hanem ésszerű válasz vár.Ha nem tudsz egy normális válasz leírni ami segítő lehet , akkor inkább NE IS ÍRJ,mert az nem segítség ha kioktatsz , hogy olvassam el a könyvet ,holott nem is tudod ,hogy elolvastam-e.Más dolog az , hogy pár kérdésre nem tudtam válaszolni,ezért logikus , hogy segítséget kérek olyan emberektől,akik szívesen segítenek és nem kioktatnak.
2013. nov. 7. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:

A vár elárulása és törökkel való lepaktálás, miközben a többiek az életüket kockáztatva harcolnak, nem éppen erős jellemre utal.


A fegyverek eléggé részletesen le vannak írva a könyvben, némelyik ágyúnak a neve is szerepel. A Gergely által épített fegyverek is központi helyet foglalnak el.


(Én a könyvet legutóbb kb. egy évtizede olvastam.)

2013. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!!!
2013. nov. 8. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!