Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszert...

Milyen tanulási módszert érdemes alkalmazni érettségi előtt? Hogy fog minden előjönni a nagy napon?

Figyelt kérdés

Begépeltem és kinyomtattam az eddigi tèteleket. Úgy csináltam,h kiemeltem egyes szavakat a szövegekből...Pl törit Mikor könyvben tanulok,akkor is mindig ez segít,mert eszembe juttatja a lényeget.

De majd mikor már nem tizenpár ,hanem egy köteg tétel lesz akkor ,h fog ez menni ? Tartok tőle....

Ja , és most itt nem kell konkrétan rám érteni a kérdést,mindegy hanyas vagyok a tantárgyakból .. Ezt most általánosságban kérdezem , és nektek milyen módszereitek vannak ill voltak ?


2013. okt. 30. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

egyrészt folyamatosan kell tanulni, vagyis azokat a tételeket most nyald be úgy, hogy nem magolsz, hanem ténylegesen tudod, és a majd elkövetkező tételeket is sorban egyenként végigveszed, így nem az utolsó héten kapsz a fejedhez


emellett a tanulási módszer a logika! pl törinél egyszerűbb, mert emberek cselekedeteinek sorozatáról van szó, és minden tett csak egy másikra volt válasz.. így ha meg tudod érteni a lényegét, gyakorlatilag logikusnak találod hogy mi miért van:)

irodalomnál a művészeti korszakokat és a költők korszakát érdemes nagyon megtanulni, mert ha nem is tudsz valamit, akkor ha tudod, hogy melyik korszakból jött a mű, akkor ráhúzhatod a sémát:D


tehát tényleges tanulásról lenne szó, nem magolásról:) és ha most megtanulsz egy tételt, májusban csak elő kell venned, elolvasni az első mondatot és már tudni fogod mi a második:)

2013. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Èrtem és köszönöm:)

A verselemzésekkel mit tudnék kezdeni,h megmaradjon ? Azokat kénytelen vagyok mindig bemagolni,mert meg van adva,h hogyan kell értelmezni a verset ..és nem pedig saját gondolatok.. Így ezzel van bajom...

2013. okt. 30. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:

abban is meg kell látnod a logikát

vannak típusos metaforák, amik általában ugyanazok.. pl a fehér a tisztaság, a piros a vér, szenvedély, vadság...ilyesmi

tisztán érthetőek, csak próbáld meg ténylegesen értelmezni a szöveget.. lassan, a szöveget figyelve olvasd el.. általában az embernek egy odafigyelős olvasás után van valami benyomása, hogy mit akar mondani a vers... a cél az, hogy ezt az értelmet valahogy le tudd vezetni, hogy miért ezt jelenti:D

2013. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,igen, ez a része megy ,nagyon is. Inkább azzal van gondom,mikor a vers szövegétől független gondolat jön ,de mégis kell.... Azokat tényleg csak bemagolni lehet..
2013. okt. 30. 23:13
 5/6 Nádszálkisasszony válasza:

Egyrészt folyamatosan kell tanulni, másrészt pedig értve, nem magolva. A lényeges szavak kijelölése fontos, ezekbe bele tudsz kapaszkodni!


Egyetemen egy-egy tárgynál gyakran kiírom külön lapra ezeket a kiemelt szavakat és csak azokat memorizálom. Szövegkiemelővel szoktam kihúzni amit az istenért nem tudok megjegyezni és azt jobban nyomom.


Szerintem érettségire nem rossz (én így csináltam) a hangos tanulás, mivel ha hallod jobban rögzül, másrészt megtanulsz szépen fogalmazni, beszélni is. Sose szóról szóra mondd vissza ami le van írva, próbáld meg a saját szavaiddal felmondani. Egyetemen már a nagy anyag miatt úgysem tudsz semmit felmondani, még itt "tanulj" meg szóban fogalmazni.


Ha nagyon tutira akarsz menni, miután egy anyagot megtanultá nyilvánítottál, fejből készíthetsz egy vázlatot is. Van akinek írással rögzülnek a dolgok, ha pedig sikeresen készítesz vázlatot az azt jelenti, hogy nem magoltál mivel átlátod az anyagot. Hosszútávon pedig ezzel is elősegíted a rendszerszemléletet, ha pedig rendszerben szemléled a tárgyakat jobban elő tudod hívni a tudásod! :)

2013. okt. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezeket a hasznos válaszokat!:)
2013. okt. 31. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!