Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nekem milyen siklóernyőt...

Nekem milyen siklóernyőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

19f vagyok, sajnos csak 53kg súlyom...


baj lenne belőle ha mondjuk 70 kg-s személynek ideális ernyőt vennék?



2013. okt. 31. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Neked a 22-es méret való. Ha ennél nagyobbat veszel, nem fogod tudni irányítani rendesen, dobálni fog, és folyamatosan becsukja a füleit. Nem lesz élvezetes a repülés vele.


Kicsit furának tartom a kérdést, ugyanis, ha elvégezted a tanfolyamot, ott minden ilyet már megtanítottak, és ernyőt is segítenek venni. (a legtöbb oktató díler is egyben) De szerintem se kereskedő, se egy szimpla pilóta nemfog ernyőt eladni neked rossz méretben, hogy megmurdalj vele. Én se adnám el egy 50 kilós embernek a cuccom. Ha csak pár kilóval térsz el az ideálistól (amúgy az 53 kg az pont a 22-es méret optimuma) akkor lehet balanszolni pár kilót, de nem ajánlott. Vizespalack, zacskó föld, ilyesmi. Ha pl erősebb a szél, és kéne az irányítás.

2013. okt. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Csak most akarom elkezdeni űzni ezt a sportot, és saját ernyővel szeretnék repülni(előre venni egyet, ha esetleg nem találnik később)

és a 22 kettes méret másképpen melyiknek felel meg? x, xs, l, m, xm,?

2013. nov. 1. 11:25
 3/11 anonim ***** válasza:

A méretek így vannak számszerűsítve pedig. Vagy a mérethez ajánlott kg-t adják meg tól-ig formában. Annak a tartománynak a felső harmadába kéne esni, az az ideális. Ha mégis csak ennyit mondanak hogy XS, vagy S, akkor itt nézegess, hogy mi lehet ez:


www.para2000.org

2013. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nannou válasza:

Én nagyobb szárnnyal tanultam meg repülni, s most vettem egy súlyomhoz illőt. A tapasztalatom, hogy, ha nem vagy benne a súlyban, akkor úgy repülsz, mintha egy légballonnal lennél, nincs semmi sebességed, már kisebb szél is kiszögez, hátra visz. Könnyebben kapsz csukódásokat, ez igaz, de könnyebben ki is nyílnak.

A jelenlegi szárnyam sokkal jobban, pontosabban irányítható, van sebessége, élvezetesebb vele a repülés.

Szerintem is mindenképp súlyodhoz illő ernyőt válasz, a legjobb, ha a súlykorlátok között kb. félúton vagy. (az én ernyőm 48-65 kg, én minden cuccommal együtt vagyok 52 és jól szuperál).

53 a csupasz versenysúlyod, vagy felszereléssel együtt vagy annyi?

2013. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! minden nélkül vagyok 53kg :D
2013. nov. 25. 22:38
 6/11 anonim ***** válasza:

"én minden cuccommal együtt vagyok 52"

???


Ne haragudj de hány kiló vagy?

2013. nov. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nannou válasza:
csupaszon 42.. s mégis találtam megfelelő ernyőt.
2013. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Nannou válasza:
Amúgy így kb. egy xs-es ernyő lenne jó neked, esetleg egy s-es, de azt is alulterhelnéd..
2013. nov. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És molyen cucc az ami 10 kg összesen? Mert az enyém 26. Itt vmi sántít.
2013. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam h erre nem lesz válasz. Az XS-es ernyők is 60-80 kg terhelést igényelnek. Azaz ideális esetben 70-75kg-t kéne rátenni. 52 Kg-mal senki nem repül, de a szuperlight beülővel, műszer-sisak-cipő nélkül, madzagtangabikinikben, legkisebb ernyővel is többet nyom a cucc mint 10Kg.
2013. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!