Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kedvelitek a svábokat/németeket?

Kedvelitek a svábokat/németeket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem mindenki egyforma stb stb, de úgy általánosan kérdezem.
2009. nov. 15. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom szerint:

Lenézik a magyarokat, de mégse annyira mint a szlovákok.

Szerencsére az osztrákok a szomszédaim.

2009. nov. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is hasonlót tapasztaltam, sajnos még a Magyarországiak, az ún. "svábok" részéről is, holott ők itt élnek Magyarországon.
2009. nov. 15. 01:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én sváb vagyok és nem nézem le a magyarokat ^^
2009. nov. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sváb vagyok, az őseim olyan 200 éve települtek be, és büszke vagyok rá. Ugyanúgy arra is büszke vagyok, hogy magyar vagyok, és egyáltalán nem nézem le őket, hiszen én is az vagyok! Szóval attól, hogy valaki sváb, még ugyanúgy magyar, sőt! Olvassátok csak el, hogy milyen feljegyzéseket írtak a századfordulón a németekről, egy rossz szó nem hangzott el. Még annyit, hogy úgy érzem, hogy magyarabb vagyok sok magyarnál, akik azt hangoztatják, hogy milyen szar ez az ország, és el kell hagyni... Én a világ minden kincséért sem emigrálnék!
2009. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sváb vagyok, mégis inkább letagadom. Teljes szívemből Magyarországhoz tartozónak érzem magam, és eszem ágába sincs lenézni a magyarokat.

Sváb "városban" élek, volt már alkalmam találkozni más svábokkal (minden nap kb. :).

Szerintem empatikusak.

2009. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sok ősöm volt sváb, de főként osztrák, meg hát magyarosítottuk is a nevünket, a dédszüleim is már eléggé elmagyarosodtak, egyszóval mi beolvadtunk a magyarságba, nem utálom őket, de nem is vagyok oda értük.
2010. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én sváb vagyok, fontos számomra a mi kultúránk és nyelvünk ápolása. de emellett Magyarország a hazám, Németországba szívesen utazok, de csak úgy, hogy tudom, 1-2-3 hét múlva jövünk haza. a magyarokat nem nézem le, ahogy a szlovákokat és szerbeket sem (felénk sokféle kisebbség él).
2010. febr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Sváb származású vagyok és büszke vagyok rá. Ugyanakkor először magyar vagyok, ez a hazám, itt élek és itt dolgozom. Hálával tartozom a magyar nemzetnek, hogy betelepült őseimmel megosztották az életteret. A magyar földért ha kell, a véremet adom! Sváb vagyok. De magyar sváb!

Ugyanakkor mélységesen megvetem a lusta, dologtalan, más nyakán élősködő, beilleszkedni képtelen embereket. Ezek a kártevők vezetnek a nemzet lassú pusztulásához.

Nekem ez a véleményem.

2010. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!