Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orhideát hogy kell szaporit...

Az orhideát hogy kell szaporitani?

Figyelt kérdés

#orchidea #szaportás
2013. nov. 3. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikroszaporítással szaporítják õket, laboratóriumban, táptalajon, mesterséges megvilágítás alatt. Ez otthon nem megy.
2013. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Otthon is lehet, az elvirágzott száron, (nem kell levágni) kipattan kis rügyecske, azon levélkék fejlődnek, később sok kis gyökerek, ha elérik az 5-10 centit, levágni a nagy szárról, vagy 5 centi fő szárral, bele a megfelelő földbe, és ott szépen növekszik.

Ha viszont elvirágzáskor levágjuk a szárat, de van úgy le is kell mert magától elszárad, akkor nincs esély új telepítésre. (hogy ez így mennyi időre virágzik azt nem tudom még)

Nekem most pattannak a kis rügyek amiből fejlődik majd gyökérke is. Amit egy éve így elültettem, szépen fejlődik.

2013. nov. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!