Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell az orhideát...

Hogyan kell az orhideát gondozni, szaporitani?

Figyelt kérdés
nemreg kaptam ajandekba egy orhideat, de nem tudom hogyan kell gondozni, es ennek a kovetkezmenye az lett, hogy a viragai elhultak.pl megontoztem amit nem szabad, es szinte foldbe ultettem...nos, hogyan kell gondozni? es szaporitani?
2011. ápr. 30. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Orchidea földet vegyél és abba ültesd át, de csak akkor ha nem virít. Ásványvízzel öntözd, ha a leveléhez víz ér nem nagy gond és amit mi megfigyeltünk, a legfontosabb, hogy keleti fekvésű ablakban legyen! Édesanyám orchideaimádó jópár éve, kapott is már nagyon sokat, alig férnek el az ablakban és mindig virítanak,de csak ott, más ablakban vegetálgatnak, elvannak maguknak. Viszont ott 3-4 hónapig virít folyamatosan, egyik virágát ha lehullajtja, már a végén jön is az újabb. Egyszer megszámoltuk és 47 virág volt 1 2szálason. Azt mondják az okosok, hogy 1 szálasból nem lehet 2szálasat nevelni, hát nekünk sikerült. Ne tápozd egyelőre csak keleti ablak, ne mozgasd őket egyik-helyről a másikra, ásványvíz, de ne öntözd túl, 2évente elég átültetni, és nem tudom ez mennyire játszik közbe, de édesanyám mindig beszél hozzájuk, lehet benne valami, de ez csak egy virágbolond megjegyzése, hogy szeretni kell őket. Mi így gondozzuk őket, semmi extra, az utcában sokan kérdeztek már virágboltosokat és mind máshogy mondja a tartását, nekünk ez vált be
2011. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!