Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg tanulni?

Hogy tanuljak meg tanulni?

Figyelt kérdés
Az első probléma az, hogy nincs akaraterőm, de kötelességtudatom van egy kevés így mindig próbálkozok tanulni több, kevesebb sikerrel. Tanulás közben mindig máson gondolkozom, nem tudok odafigyelni. Eddig úgy tartottam, hogy azért nem tudom megtanulni az adott anyagot, mert nem érdekel, de ez így hosszútávon nem lesz jó.

2013. nov. 3. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Veled is ez van? :O Itt van előttem a kémiacuccom, holnap dogát írunk. Állítólag tanulnom kéne, erre nézd meg, min kapom magam! :') Egyébként szerintem legfőképpen egy erős elhatározásra, vasakaratra van szükség. Lehet, hogy pont azt írtad, hogy ezzel nem rendelkezel, de ha igazán komolyan veszed a dolgot, szerintem menni fog.
2013. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs semmi trükk. Leülsz a seggedre, kinyomod a tv-t, telefont, számítógépet, zenét és az anyagot olvasod figyelmesen. Nem úgy, hogy "jaj érjek már a végére", hanem úgy, hogy figyelj is rá, közben értsd meg az összefüggéseket, ha valami nem világon, olvasd újra. Ezzel a módszerrel ha egyszer végigérsz az anyagon (gondolom nem 400 oldalakat kell megtanulnod), akkor utána még egyszer-kétszer átfutod a lényeges részeket másnap, és menni fog.

Vicces, amikor valaki úgy próbál tanulni, hogy minél többször elolvassa az anyagot, csak éppen rohadtul nem figyel rá, és hiába foglalkozik vele egy hétig, olvassa végig 15x, úgy sem fog semmit sem tudni.

2013. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Épp ez az !

Nem tudok odafigyelni, mindig elkalandozok agyban.. :/

De köszi a segítségeket

2013. nov. 4. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez akaraterő kérdése. Ha nem tudsz odafigyelni, akkor sosem fogsz tudni tanulni.
2013. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!