Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudom felfogni a...

Miért nem tudom felfogni a halál jelenlétét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában nagyon sokszor eszembe jut, hogy lehet a következő pillanatban eljön a sötétség és ennyi. Hogy egyedül vagyok a halálomban, hogy ott fogok feküdni egy zárt dobozban örökre. Hogy nem tudom mi lesz a szeretteimmel. Sokan elmentek már körülöttem. Fel tudom dolgozni, de valahogy, ha belegondolok a sajátomba...összeszorul a szivem. Persze, tudom, hogy ez az élet rendje. Szerintetek a halál utáni életről szóló beszámolók mennyire lehetnek megalapozottak? A vallásokban csak egy a halál tényét elfogadó segítséget kapunk? Bár tudom, hogy furcsa módom a világ összes pontján a halál közeli élmények elemei hasonlóak. Arról is olvastam, hogy vannak jó pár 100 éves feljegyzések, ha nem ezer évesek, amik hasomló elemekből állnak az elmondottak alapján. Vagy csak a születés pillanatára emlékszünk újra? Ahogy anyánk hasában sötétség van, és ahogy a szülőcsatornából bújunk ki, ahol idegenek beszélnek, akik örülnek nekünk, na és persze a fény...az alagút végén...


2013. nov. 3. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Most nem keresem meg neked, mert álmos vagyok már, de épp a napokban beszélt erről egy orvos és korrektül levezette, hogy az ilyenkor fellépő oxigénhiány és adrenalinlöket miatt haluzzák a fehér fényt, meg a mindenféle alakokat. Semmi földöntúli, csak a szervezeted rendje felborul.
2013. nov. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Élsz még?
2019. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!