Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Horgolt babasál sajátkezüleg?

Horgolt babasál sajátkezüleg?

Figyelt kérdés
Szeretnék a fiamnak horgolni babasálat,de nem tudom pontosan,hogy hogyan kell.Az alapokat tudom,de ha valaki jobban ért hozzá tudna segíteni nekem?Előre is köszönöm.
2013. nov. 4. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Kötni nem egyszerűbb? Haladósabb. (Persze ha a horgolás alapjait tudod, akkor nem. De a kötés sem egy ördögtől való művelet.) A végeredmény is puhább.

Én sem vagyok egy profi, de van pár ötletem.

Nézd, a kisfiad méreteit te tudod, meg hogy mekkora sálat akarsz készíteni. A szélességét meghatározod és egy olyan hosszú láncszemsort készítesz + fordulószemek. Ha egyráhajtásos pálcával szeretnéd készíteni, ami azért magasabb és valamivel lágyabb anyagot eredményez, mint a kispálca, akkor + három szem. Ezek lesznek az "első pálca". Tehát a tűtől számított negyedikbe elkészíted az első egyráhajtásos pálcát majd végig a soron az összesbe. A végén 3 láncszem fordulásnak, egy pálca kimarad, a többi tetejébe megint egy-egy egyráhajtásos, fordulószemek stb. A pálcák leírását (képpel, részletesen, videóval) a neten több helyen is megtalálod, én a YouTube angol videóra és a Barka horgolósulira esküszöm, de van több horgolóiskola még. Illetve ez:

[link]

a fordulószemeknél nekem sokat segített (állandóan elrontottam).

Ez egy alap sálat ad (addig horgolod, amíg a kívánt hosszt el nem éri). Csinálhatod fordítva is, csak magamból kiindulva én a hosszú láncszemsorokat állandóan megcsavarom, ezért ezt nem szeretem. Akkor más lesz a textúra. Trükközhetsz még különféle színű fonalakkal (a horgolásnál könnyű színt váltani), vagy a textúrát változtathatod, csak vigyázz, mert keméynebb lehet tőle az anyag, ha szorosabban állnak a pálcák. Pl. egyráhajtásos-kispálca fálváltva. (Sorokban, de akár váltakozva is a sorban.) Ez érdekes "narancsbőr" hatást ad. 1 egyráhajtásos, 1 kispálca végig, majd a következő sorban a kispálca tetejébe erp, és fordítva. Ott a lehetőség a kétráhajtásos pálca vagy a félpálca is. Esetleg minták. Bármi. :) Mindenesetre vastag, puha fonálból készítsd, akkor lesz az igazi.

Kerestem neked egy ingyenes mintát, bár angol.

[link]

Ha nem okoz gondot a nyelv, nézd meg. Ha nem érted, szólj (vagy privátban), lefordítom. Ha csak a sál érdekel, a horgoláspróba nem is fontos annyira (maximum nagyobb/kisebb lesz, na bumm).

2013. nov. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!