Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Véleményed erről www.youtube.c...

Véleményed erről www.youtube.com/watch? V=iPfGpfu1RE0 a videóról?

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 21:41
 1/2 A kérdező kommentje:
2013. nov. 5. 21:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Kritikus szemmel állok a dologhoz!


először maga a videó blog-ról, abban látottakról!


Az egészről nekem annyi jön le, mintha a filmet bemutató személynek semmilyen médiaszakos tapasztalata nem lenne, de mivel nincs jobb dolga, ezért elkészíti a videó kritikáját.


Nos, elég jól mutatkozik, hogy milyen az, amikor, valaki úgy próbál megfogalmazni vagy értelmezni ideológiai vagy társadalmi jelenségeket, hogy nincs meg hozzá a megfelelő szókincs gyűjteménye.

És ez alatt nem az értendő, hogy tele kel tömni a műsoridőt idegen szavakkal.

Annyi szép magyar szakkifejezésünk van, a videóban látott jelenségek megfogalmazására.

Hogy a megfelelő szókincs birtokában, játszi könnyedséggel fejezhetné ki magát az illető úgy, hogy nem kell a nézőnek barkochbáznia a videó-bloggerel!


Komolyan mondom, leizzadtam mire körülírta az illető, hogy mit is szeretett volna kifejezni a mondandójával.

Túl hosszadalmas és kínkeserves a nézőnek kivárni az ominózus pillanatot.

De talán ez még önmagában nem is probléma!

Hiszen a cápák is úszva tanulnak, és senki sem születik előadó művésznek!


Amiért ez is a süllyesztőben végzi!!!

Egyszerűen nem látok benne semmilyen egyedi vonást, amivel valami maradandót alkotna a videó-blogban.

Végignézem a 41 perces videót, és amint bezártam az oldalt, elfelejtem az egészet. (valószínűleg holnap már nem is fogok emlékezni rá)


És nem azért mert nem érdekel, egyszerűen nincs benne kreativitás!

Nincs semmi olyan a videó-blogban, ami egyedivé tenné annyira, hogy megérné további figyelmet szentelni neki.

Egyszerűen nem alkot maradandót az illető.

Bárki akit elültetnének a kamera elé, ugyan azzal a szóhasználattal és felkészületlen szófordulatokkal be tudná mutatni a videót.



Film:

A blog-ban bemutatott "OKTATÓ FILM"-ről!


Először is "Mai generáció" néven egy ilyen nevetséges filmet megjelentetni, kész röhej.

Nem tudom pontosan mikori a film de remélem 10-évvel régebbi.

Ha nem látok benne egy két kütyüt, ami a modern technológiai fejlődésre utalna, akkor azt mondanám 90-es évek.

A jelenetek sok helyen túl vannak játszva, a szinkron hangok köszönő viszonyban sincsenek a jelenetekkel. (Ami elég frusztráló.)

A felvétel minősége meg olyan, mintha a 80-évekbeli VHS-es időben rögzítettek volna.

(Na így próbálkozzon valaki beleélni magát a filmbe, azonosulni az ott látottaknak)

ÉS az illető ezen keresztül próbálja bemutatni mai világ elfajzását?! (csak gratulálni tudok)

Ezek szerint az illető csak hiszi hogy belelát ebbe a társadalmi rétegbe!!!

Művészfilmnek még csak, csak, de oktató filmnek. Ne mááárrr!


Az egész film alatt, egyszer sem tudtam azonosulni a tizenéves régi millivolttal, mert annyira nincs életszaga az egésznek!

HA felkapnék egy kamerát, és gerilla módon, lekameráznám a valóságban előforduló párbeszédeket és szituációs helyzeteket a fiatalok körében.

Akkor jobban szembesülhetne a néző a rideg valósággal, és bizonyos jelenetekben még magára is ismernének egyesek, esetleg ráébredne a néző, mennyire hétköznapi és elenyésző a problémája.

és ez 10-évvel ezelőtt is, így működött volna.


De visszatérve a probléma gyökeréhez: Oktató film?

Egy pubertáskori kislányon keresztül mutatják be a korosztályában felmerülő problémákat, amikre nem is születik megoldás!

Kérdem én, akkor mi ebben az oktató film???

Mit lehet belőle okulni?

Nincs megoldás a fiatalkori depresszió, a családon belüli erőszak, a szerelmi bánatra, párkapcsolat és egybe, a korral járó problémákra.

Ez nem oktatófilm, hanem legfeljebb egy életrajzi mű, már ha ezt lehet műnek nevezni.

Jó hogy nem, mindjárt dokumentum film!

A végén próbáltak valami tanulságot levonni, de elég vérszegényre sikeredett.


Az igazi tanulsága a filmnek, vagy ennek a rétegnek kulcsa az lenne:

A problémák jönnek a problémák mennek. Mindig lesznek új problémák, amikkel szembesülni kell, és meg kell oldani.

Ilyen esetben nincs jó vagy rossz döntés, csak tapasztalat, amire alapozhat majd egy jövőt.

Mert a döntés helyességét majd a nála sokkal nagyobb élettapasztalattal rendelkező szülő kivitelezi!

Érdekes?! Ezt sehol nem hallani a filmben! De még csak sugallást sem tesznek ebbe az irányba!



Az egész filmnek a legnagyobb hibája ugyan az, ami a többi hasonszőrű filmnek.

A fiatalokról szól, fiataloknak, de a felnőttek szemszögéből.

Mert az aki már megélte ezeket a problémákat, az átlátja a filmben előadott helyzeteket, hogy miről szól az egész.

De az a fiatal akinek ez szól, csak kamillázik, hogy mit szerencsétlenkednek ezek a filmben, az életben ez másképp zajlana le! (És teljes joggal gondolja ezt!)


Nekem ez a véleményem az egészről.

2013. nov. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!