Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elvette az igazolv...

Mit tegyek? Elvette az igazolványom és nem igényelhetek másikat. Mondjak le róla? Vagy próbálkozzak másikat igényelni hátha megesik a szivük rajtam? Bizonyítani nem tudom hogy tényleg elvették tőlem.

Figyelt kérdés

A következő történt: utaztam volna busszal valahova amikor egy kis "roma" gyerek kikapta a kezemből a nyugdijas igazolványomat(édesapám halála miatt kaptam). Vissza akartam venni tőle de az anyja is odajött mondván hogy, hogy van ekkora pofám h egy gyerektől elvenném a tulajdonát.

Addig ment a veszekedés mig a járókelők rendőrt nem hívtak.Mire megérkezett a rendőr az asszony azt mondta a gyereknek h szaladjon a buszhoz és adja oda a nővérének az igazolványt és mnjenek haza.

Mikor utánna akartam menni a rendőr megfogott h nem fejeztük be az ügyet és hiába mondtam neki h az igazolvány az enyém nem hitt nekem.A gyerek elment a busszal és az igazolványommal.Az anyja meg ordított h el akarom veni a gyerekétől amit alig tudott neki megadni és letépte a telefonomat a nyakamból h ezt meg a nagyobbik lányától vettem el.A rendőr igazat adott neki de felvetettem h mi van a telefonon-erre az asszony rákontrázott h jó hogy tudom mivel elloptam és volt időm átnézni.Egy lehetőséget kértem a rendőrtől h bizonyíthassan h az enyém a telefon.A rendőr megengedte és szólt az asszonynak h adja vissza a telefont.

Megmutattam a rendőrnek a telefonnal készitett évfordulós felvételt amikor a párommal ünepeltünk.Pár hónappal ezelőtt vettem fel vele.A rendőr azonosított a felvételen és megkérdezte az asszonyt h mikor is loptam el tőle a telefont.Azt állította h a múlt héten. Ezzel a rendőr elmondta h menjen el mert a telefon nem az övé és adja vissza az igazolványt is.

Erre az asszony azt mondta a rendőrnek h azt már baszhatja és elment.

Kérdeztem a rendőrt h mit tegyek h az igazolványomat visszakaphassam, de azt mondta a rendőr h igéyeljek újat. De a neten meg azt irják h nem lehet belőle másikat igényelni.Mit tegyek?


2009. nov. 16. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy is van ez? Meghalt édesapád és te kaptál helyette nyugdíjas igazolványt?
2009. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Az első lépés,hogy feljelented a nőt is.Bár a rendőr sem végezte jól a munkáját,így ő rá is panasz emelnék,mert a nőtől el kellett volna kérnie az adatokat!!

A feljelentés után rögtön le tiltják a lopott igazolványt(avval ha le van tiltva nem tud mit csinálni,nem tud vissza élni vele),majd kérhetsz új igazolványt..

2009. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

a lényeg h édesapám vasutas volt annak idején és én kaptam a vasutas igazolványt anya pedig a nyugdijast. ami 50 vagy 90%os utazási kedvezményre jogosit.

de ahogy betöltöttem a 18at én kaptam meg azt is. és alkalmanként használom ha hosszabb utazásra mennék.

2009. nov. 16. 11:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Azonnal tegyél feljelentést! Most ez a legfontosabb. És most legszívesebben káromkodnék egyet. Gondoljátok ide...
2009. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

hol lehet bejelenteni az igazolvány illetéktelen felhasználását?

mármint az inetrneten hol lehet ilyen hivatalos papirokkal foglalkozó oldalt találni?

2009. nov. 16. 11:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Az öcsémtöl is elvették,ràadàsul az ellenör,mondvàn régi foto van benne....Most nem igényelhet ujat.Sorszàmot kellene hozzà tudni,és azt nem jegyeztük fejben.

Nekem ez a rendörös sztory nagyon érdekes.Szoval nem tudom mi igaz mi nem,mi hogy történt.Egy lehetöséged van:feljelentés.

2009. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

de ki ellen? az asszony nevét sem tudom és a rendőrt is akkor láttam először....

ismeretlen elkövető ellen?

2009. nov. 16. 11:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. De ezen nem neked kell agyalnod, hanem bemész a rendőrségre, mondod mijáratban vagy, utána ők intézik. Azért készülj fel, hogy téged is vallatni fognak, nem-e hazudsz. De nem vészes. :D
2009. nov. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menned a rendőrségre,és hivatalosan feljelentést kell tenned ismeretlen tettes ellen.A rendőr úgyis kikérdez,és elmondhatod a személy leírását a nőnek.A rendőrt hamar megtalálják,mert írtad,hogy a járókelők hívták ki,ezért neki hivatalosan el kellett járnia.Mivel ő munkaidőben volt,neki az őrsön mindenről jelentést kell írnia(a munkaideje miből állt)Remélem az időpontot nagyjából tudod,hogy mikor történt az egész,mert ez alapján tudják azonosítani a rendőrt...

Feljelentést neten keresztül nem nagyon tudsz tenni...

2009. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
A r**** mocs*** k*rva any*** az összes cigánynak , jajj romának. Kb ez a véleményem . Lehet leszavazni.
2009. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!