Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a lakótelepi lakás erkélyén...

Ha a lakótelepi lakás erkélyén cigizünk, akkor jogosan szólhat e be az alsó szomszéd, és esetleg jogosan tilthatja e meg nekünk a dohányzást?

Figyelt kérdés
Valaki nem tud erre valami törvényt? Én úgy gondolom hogy a saját teraszunkon azt csinálunk amit akarunk, rosszul tudom?

2013. nov. 8. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A saját teraszodon természetesen azt tehetsz amit akarsz.

Tudod mi a liberalizmus valódi értelme?

Elmondom: A te szabadságjogod addig tart, ahol a másik emberé kezdődik.

Mire következtetsz ebből?

Én arra, hogy ha a füst és a dohányszag bent marad a teraszodban, akkor nincs joga szólni. De ha szólt, akkor talán azért, mert mégsem maradt ott.

2013. nov. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én egyébként úgy gondolom, hogy a ku*va anyázás helyett le lehet ülni és szépen megbeszélni, hogy amikor ő szellőztet, amit persze innen nem látunk akkor nem gyújtunk rá, sztem ez egy elfogadható egyezség lenne... Biztos zavar ha oda megy a füst de akkor sem gondolnám hogy meg lehet tiltani hogy a saját teraszunkon rágyújtsunk....
2013. nov. 8. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
De, meg lehet.
2013. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A saját lakásodban a saját teraszodon sem tehetsz akármit. De még ha mindentől távol lenne egy kis bódéd vagy villád, abban sem tehetnél akármit. Akkor sem, ha a tied, s amit teszel benne és vele, az senkit nem zavar. Pl. nem gyújthatod fel a házat. Tiéd, 100%-ban, a tűz csak a te vagyonodban tesz kárt, gondoskodsz róla, hogy ne terjedjen tovább. Tőzoltókat előre értesíted, nem kell jönni, semmi pánik, ez a hobbid. Nem teheted meg, s ugyanúgy megbüntetnek érte, mintha egy nagyváros kellős közepén tennéd ugyanezt.


Erkölcsi és törvényi elvárás is a közösségi léthez való alkalmazkodás. Ahogyan írták előttem, a szabadságjogod csak addig terjed, amíg másokét nem sérted. Ezért van a csendrendelet is. Nem csak nem füstölhetsz az erkélyen, de a rádiót/tévét sem bömbölheted. Önkormányzati rendeletek erősen korlátozzák az avarégetést. Nem kell Strasbourgba szaladni, hogy itt önkény van kérem, mert kiröhögnek. A környezetedben élőknek is vannak jogaik. Pl. a csendes, békés, baráti élethez, egészséghez. Ők sem zavarhatnak ok nélkül téged, te sem zavarhatod őket. A szomszédaid mozgástere pont úgy korlátozott, mint a tied.

Ha a szomszédod káromkodással, ordítozással kezdte, békés szó helyett, az őt minősíti persze. Akkor sem helyes, ha erre vetemedett, ha sokadik kérése sem talált meghallgatásra nálad.

Én a következőt is számításba venném: Ha a szomszédommal korábban jó volt a kapcsolatom, rendes emberek, akkor természetes, hogy figyellemel leszek rájuk. Ha bunkó parasztok, akkor meg méginább. Utóbbi esetben azért, mert csak nőnik fog a feszültség, egészen elmérgesedhet. Nem nagyon jó olyan házban élni, ahol a szomszédok marják egymást.

2013. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!