Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az az aegyo-zas?

Mi az az aegyo-zas?

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki cukiskodik.^^ Lehet ilyen a "bbuing bbuing" vagy a gwiyomi nevű számolós játék. A KPOP sztárok is szoktak így fanszervízelni. Csak néhány példa:

Bbbuing bbuing Kai-tól: [link]

Jessica aegyo-ja: [link]

Lee Joon aegyo-ja: [link]

Chunji-féle bbuing bbuing: [link]

Gwiyomi nevű játék:

1: [link]

2: [link]

3: [link]

4: [link]

5: [link]

6: [link]

2013. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%

Úristen. :)

[link]

[link]

Ezek komolyan hímneműek? Ha hosszú hajuk lenne, teljesen lánynak néznének ki. Nagyon szeretem Dél-Koreát, de ez a kpop elég nagy szégyenfolt.

2013. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Előző válaszoló:

Szerintem ne nevezd a kpop-ot egy az egyben szégyenfoltnak.

Említettem, hogy ez főleg fanszervíz, amit csinálnak... és egyébként sem az ő hibájuk, ha egy-egy interjúhoz túlsminkelik őket (mint az édes, pici Chunji T_T [első gifed]). Plusz mindegyik comeback-hez adnak nekik egy imázst, ami vagy passzol a személyiségükhöz, vagy nem. :) Lee Joon-t tényleg sajnálom ezzel a szőke hajjal [második gifed]...

2013. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%

A zeneipart mindenhol gusztustalannak találom, nem csak Koreában. Miért ne nevezzem szégyenfoltnak a kpop-ot? :) Előadóművészekkel van tele, vagy olyanokkal, akik fogyasztói termékei a zeneiparnak, akiket felépítettek egy rakás pénzből, hogy később nyereségesen záruljon a szerződésük?

Az ilyen bandák önerőből nem mennének semmire, felépítenek a menedzserek számukra egy időleges rajongói tábort, akik pénzt termelnek, és ha már nem, akkor egyszerűen eltűnnek a süllyesztőben és jön a következő.


Abba a kérdéskörbe már bele se megyek, hogy mennyire rombolóhatással van egy ilyen szégyenteljes külső a férfiideál fogalmára, értem ezalatt például azokat, akiket linkeltél. De belsőleg sem, mert nem képviselnek olyan értékrendet és mentalitást.

2013. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Az idolok... a koreaiak... a lelküket is kidolgozzák, hogy boldoggá tegyék az embereket (menedzser, rajongók, kiadó...), és nagyon tisztelik a rajongóikat. Most képzelj bele, feláldozzák a normális életüket, hogy másokat szórakoztassanak.

Ja, igen... és ne a borítójáról ítéld meg a könyvet! A külső nem minden. Attól, hogy a különböző kiadók trófeaként mutogatják a bandáikat, attól a bandatagok még emberek maradnak, normális értékrenddel. Igazi érzéseik vannak.

Kérlek, ne csak a csillogást lásd, a sok zenét, klipet, mert akkor mit sem tudsz az előadókról, vagy -merem állítani- a KPOP-ról.

2013. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 LolYasuoo válasza:
89%
A Kpop nem szégyenfolt attól hogy neked nem tetszik a zene attól másnak igen és ez sok embernek sértő. Tényleg mindent megtesznek a Fanokért.
2017. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Imádom a kpoppot,és én felnézek ezekre a fiúkra-lányokra mert mindent bele adnak abba amit elterveztek,és be is valósítják,inkább az a szégyenfolt aki ilyet mond,megnézném te mikor jutnál el odáig,ameddig ők,eleve azért dolgoznak,festik a hajukat,stílusosan járnak hogy evel is jobban feldobják magukat,hisz ettől érdekes az egész:)
2018. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én is szeretem a K-popot. És elolvastam azt, hogy ők hogyan futnak be a karrierbe. Míg itt euróbában nagyon sokan azért lesznek híresek mert versenyen vesznek részt mint pl.:X-faktor: One Direction, Little Mix stb... addig a kóreaiak keményen tanulnak azért, hogy ilyen magas szintet érjenek el. Művészeti iskolába járnak, xy idő a gyakorlatuk az adot lemezkiadónál. Szóval míg itt hirtelen robbanak be az emberek a médiába ők keményen megdolgoznak azért hogy azt a festett hajat hordhassák vagy a márkásnál márkásabb ruhákat. És ahogy az elöttem lévő válaszoló is mondta: Ne a borítójáról ítéld meg a könyvet! Nem tudod mi rejlik a kulliszák mögött! Hogy hány veszekedés lehetett abban a bandában, vagy, hogy hányszor gondokták azt, hogy ők már nem bírják és ki akarnak szálni.

Ők teljesen más kultúra mint mi. Természetes, hogy visszataszítónak tünik a festett haj vagy a nyakörv szerű nyaklánc. A csillogó ruhák amit a fellépéseknél vesznek fel. Ezeket nem ők döntik el. És ha ez nem tetszik valakinek nem kell ránézni. Ha nem írod be a google-be akkor ki sem dobja azt ami számodra iritáló....

2018. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!