Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menjek, vagy maradjak? (Anglia)

Menjek, vagy maradjak? (Anglia)

Figyelt kérdés

Pár barátom évek óta él egy angliai kisvárosban és sokszor invitálnak, hogy menjek. (Korosztályunkat tekintve negyvenesek vagyunk.)

Akárcsak ők úgy én is több szakmával rendelkezem, és minimális szinten beszélem az angol nyelvet, mert szoktam online beszélgetni külföldiekkel.

Elváltam, nincsen semmim, bank vitte a közös lakásunkat, így a szülőkkel élek, ami rezsi költség szempontjából nagyon jó.

Van megtakarításom, ami egy külföldi költözéshez elegendő.

Jelenleg nettó 90körüli keresetem van. (de az állásom egyáltalán nem biztos, és negyven felett nem könnyű másikat találni ha kirúgnak)

Vajon jobb sors várna-e rám Angliában.

Szüleim helyett a barátaimmal élnék. (nem biztos, hogy jobb megoldás)

A kiköltözésnek költsége van (vajon megtérül-e hosszú távon)

Az ottani 800-900GPB fizetéssel jobban járok-e, mint az itthoni nettó 90ezer forintossal?

A barátaim elmondása alapján, ők úgy látják, hogy jobban élnek, mint itthon, de a legfőbb érvük az, hogy Anglia élhetőbb, az ott élők barátságosabbak, és ezért jobban érzik ott magukat.



2013. nov. 10. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem gyere! Ha jo szakmad van, akkor boven tobbet lehet keresni, mint a minimalber. Vagy esetleg itt is tanulhatsz, rengeteg lehetoseg van.

Igazabol nincs semmi, ami otthon tartana, ugye?

Sok sikert! :)

2013. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az idős szüleim még élnek, más semmi nincs ami itt tartana.
2013. nov. 10. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem menjél mert anikor én is tehetem ebből az országból és legalább 5 évig kint leszek
2013. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

(Nem kifejezetten Londonban)

Még pár kérdés a kin élt, vagy kint élőktől.

Milyenek az ott élő emberek? (pld, kedvesek)

Lehet-e megtakarítani? (pld ha 5-10év múlva haza költözik az ember )Vagy azt elviszi a haza utazás?

Drága ott élni? (ruhák, élelmiszer, lakhatás, rezsi)

2013. nov. 15. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:
En Londonban elek. Ez speciel nagyon draga. Ha erdekel info, szivesen adok, irj privatot.
2013. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!