Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


Nagyon vívódom,így megkérdezlek titeket is, mi a véleményetek.


Szüleim,és testvérem most akarnak kiköltözni Angliába. Szállás,munka,minden adott már,nekem csak velük kéne tartanom.Sok jót hallok a kinti életről,új kaland,új kihívások,na meg ugye az anyagi javak...


Viszont nekem lenne kedvem még itthon elkezdeni egy egyetemet.Szeretnék középiskolai tanár lenne,nagyon testhezálló hívatásnak érzem,és látok benne fantáziát.


Ti mit választanátok?


Itt maradnátok,7 évig tanulni,és utána dolgozni tanárként,vagy a családommal tartva kezdjek új életet külföldön?


Mind kettő vonzó.Mind kettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai,és tudom hogy végső soron nekem kell majd döntenem.


Na de mégis...


Ha lenne ilyen lehetőségetek ti mit választanátok?


Minden válasz érdekel.Nincs olyan hogy jó,vagy rossz válasz.Mindenki véleménye számomra fontos!

(Na jó a trollok kíméljenek)


2013. okt. 30. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz kérdés. Anyagi szempontból Anglia a nyerő, de sokaknak már beletört a bicskája. Nem szabad azt hinni, hogy az a Nirvána és csak ránk vár. Alja munkát végeztetik el általában a bevándorlókkal.


Ha itt maradsz, tudod fizetni az egyetemet és költségeidet alatta? Biztosan ezt akarod csinálni? Amennyiben igen, én ezt választanám. Fontos, hogy abban dolgozz amit szeretsz, különben nagyon sok évig csak tengődni fogsz.

2013. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Állami támogatott szak lenne,megvan a pont,a kollégiumi költségekkel se lenne probléma.Maga a szak is akárki akármit mond,nekem nagyon régóta szimpatikus :)

Csak hát jönnek a nagyszájúak hogy: " Sok a neveletlen cigány gyerek" "Kevés pénz,kevés elismerés"



Külföldön a ranglétra legalja vár,tehát tényleg a legalantasabb munka lenne.

2013. okt. 30. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
én mennék, ott is lehet tanulni ha tudod a nyelvet, vagy majd suli után is mehetnél. ha itt maradsz sz*r lesz az életed valszeg. . semmi pénzért egy életen át csak dolgozhatsz... amíg nem köt ide sok minden,mindenki én 1000 hogy mennék
2013. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!