Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhagyatottnak nyílvánított...

Elhagyatottnak nyílvánított épületek Magyarországon, mi a sorsuk?

Figyelt kérdés
Mi a teendő, ha találok egy elhagyatott épületet esetleg házat az országban, oda be is lehet akár költözni, ha az adott ember kipofozza és lakható lesz!! Szükségünk lenne a barátnőmmel együtt egy házra amit felújítunk akár és a késöbbiekben jó lesz nekünk. Mert drága az ingatlan! :( Esetleg valami ötlet?
2013. nov. 11. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, igen, ezt önkényes házfoglalásnak hívják, lényege: ha van olyan szerencsétek, hogy meg tudjátok rendesen csinálni és x ideig senki nem jön rá, hogy ti ott laktok, akkor a törvények szerint tiétek lesz a lakás. Ezt onnan tudom, hogy egyik ismerősömék is úgy jártak, hogy volt valami kis házuk valahol, felújíttatták, mondván, hogy az a gyereküknek majd jó lesz, ha felnő, igaz, a felújítás után nem is nagyon jártak a ház környékére. Egyik nap (talán 2 év után) le akartak menni megnézni, hogy mi a helyzet, erre kiderült, hogy egy cigánycsalád költözött be, és a törvények szerint már nem lehet onnan őket kirakni. A sors iróniája, hogy az ismerőseim is roma származásúak (persze ők szerencsére rendes, dolgos emberek).


Azért a levéltárban vagy a földhivatalnál nem ártana érdeklődni, hogy kié a ház, vagy volt, amennyiben a tulajdonosa elhunyt, de nem végrendelkezett a lakásról (igaz, ekkor elvileg az állam (vagy azon belül az önkormányzat) tulajdonába kerül, de ami csapnivaló az adminisztráció Magyarországon, lehet, hogy be se jegyezték a földet)


Egyébként, ha lebuktok, az akár jogi következménnyel is járhat; a tulaj feljelenthet titeket önkényes házfoglalásért és birtokháborításért, bár ezek nem olyan súlyos vétkek, lehet, hogy csak felfüggesztettet kapnátok. De ha a tulaj jó fej, talán megengedi, hogy ott lakjatok, béreljétek tőle vagy tudom is én :)


Szóval: előbb járjatok utána, hogy kié lehet(ett) a ház, utána gondolkozzatok azon, hogy beköltöztök-e.

2013. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, és ha már az adott épület elhagyatottnak van nyílvánítva akkor mi a teendő??
2013. nov. 11. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha elhagyottnak van nyilvánítva, akkor automatikusan az állam (vagy az önkormányzat) tulajdonába kerül, tőlük lehet bérelni/megvásárolni.
2013. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!