Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy 1955-1960 körüli német...

James Sawyer kérdése:

Egy 1955-1960 körüli német földgömb (columbus erdglobus) mennyibe kerülhet? Van valami értéke?

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha világháborús lenne és szvasztika, vagy valami birodalmi sas embléma is díszítené, akkor egy gyűjtőnek biztos megakadna rajta a szeme! De, hogy egy sima 50-60 éves földgömbért ki mennyit adna, azt egy becsüs tudná megállapítani. Állapot, eredet, mögöttes tartalom, hogy kié volt stb...
2013. nov. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bár a korát csak tippeltem, mert semmi évszám nincs rajta. Az afrikai országok még gyarmatként vannak rajta feltüntetve (Francia Nyugat-Afrika, Olasz Kelet-Afrika, Francia Egyenlítői-Afrika, Portugál Kelet-Afrika) és ezek 1960-ban nyerték él a függetlenségüket.Ezért gondoltam, hogy 1960 előtti.
2013. nov. 12. 08:53
 3/8 polarbeer ***** válasza:
És Németország külön van NDK-ra / NSZK-ra, vagy egyben van, mint Deutsches Reich? Címerek / zászlók vannak rajta?
2013. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Deutschld-ként van írva rajta Németország. Zászlók, címerek nincsenek.
2013. nov. 17. 14:51
 5/8 polarbeer ***** válasza:

Na, ha egyben van Németország, és gyarmatbirodalmak még vannak rajta, akkor 1946 előttinek kell lenni.


Csapj fel egy töritérképet, és nézd meg, hogy mikorinak felel meg, szerintem Németország, Ausztria, Csehszlovákia és Magyarország mérete eléggé meghatározó lehet ezügyben. De ha csinálsz fotót az európai részéről, akkor megmondom, hogy mikori.

2013. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2013. nov. 18. 14:15
 7/8 polarbeer ***** válasza:

Oké, ebből világosnak tűnik, hogy a földgömböd 1929 (mert már Jugoszlávia) és 1938 (nincs még Anschluss) közötti.


Úgy látom, szép állapotú, bár Csehszlovákia és Magyarország eléggé kidolgozatlan rajta.


Véleményem szerint valamennyi értéket képviselhet, szerintem vaterán 5000 Ft körül el tudnád adni.


Találtam egy ilyet 20 ezerért:

[link]

Bár ennyiért árulják, tuti nem veszi meg senki, reális eladási értéke 5 - 7 ezer Ft körül.


Üdv.:

polarbeer

2013. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm polarbeer!! :)
2013. nov. 18. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!