Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan ered a bűn? Úgy van...

Nagy Szidonia Eniko kérdése:

Honnan ered a bűn? Úgy van megirva, hogy egy angyal fellázadt Isten ellen (igy lett a későbbi sátán), tehát akkor még nem volt "kisértő", mégis már akkor volt bűn amikor meg a sátán nem is létezett?

Figyelt kérdés

#Bűn eredete #angyal lázadása.
2013. nov. 12. 22:00
 1/9 anonim válasza:
Ha elhiszed a te dolgod ha nem akkor meg nem.
2013. nov. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Arra gondolsz, hogy mi késztette fellázadni az angyalt?

hm.. jó kérdés:D

valószínűleg Isten direkt ilyenre teremtette, mert tudta, hogy amíg nincs "rossz", addig Ő sem lehet "jó"!:)


amúgy nem vagyok vallásos, de filozófiailag a kérdésed nagyon jó!:)

2013. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hitetlenségből kérdeztem, hiszek az Úrban. Bennem felmerült a kérdés és nem tudom a választ, ezert irtam ki ide. :)
2013. nov. 13. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A bűn a sátán létezésétől van, előtte nem volt.
2013. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4es, nem erted... ha a satan letezese elott nem volt bun, akkor mi vette ra Lucifert, hogy satan legyen?
2013. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A bűn Luciferrel kezdődött ez a Bibliába van. Lehet filozofálni kételkedni, spekulálni de attól ez még így van. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd ki teremtette Istent. Freudnak erre van is válasza.
2013. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

vah, ez nem olyan kételkedés vagy hülyeség, mint az, hogy ki teremtette Istent.. (mindenki tudja, hogy Chuck Norris:D)


Lucifert Isten teremtette, ez logikus

az angyalok tiszták és imádják Istent, ez is megvan

Lucifer angyal volt, vagyis ő is bűntelen volt és imádta Istent


ebből hogy lett Lucifer a gonosz? ez nem olyan szörszálhasogatás, ez egyszerű logika:)

2013. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 világvége1 ***** válasza:
Mindig volt sajnos bűn, mert Isten mindig teremtett – habár ő jónak teremti a szellemeket, csak azok (szinte mind) gonosszá lesznek egyből. Sátán nem létezik.
2020. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5: Szabad akaratából lázadt fel Isten törvényei ellen Lucifer. Az ősbűn pedig Évánál van.
2022. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!