Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet összekötni azt a...

Hogy lehet összekötni azt a két gondolatot, miszerint először is "élj a jelenben", de ugyanakkor minden pillanatban várunk valamire?

Figyelt kérdés
Ha belegondoltok, tényleg így van, mindig várunk valamire. Kiváncsi vagyok a véleményekre.
2008. júl. 9. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Várjuk hogy mi lesz a jövőbena várás nem a jelenre vonatkozik hanem ami fog történni.pl.várom hogy Pisti délután meglátogasson.

Tehát most a jelenben vagyunk és mivel a jelenben vagyunk ezért a jelenben várjuk hogy majd a jövőben az elkövetkezendő időben bekövetkezzen a Peti látogatása.Amikor meg bekövetkezik az meg már a jelen.A várni utaló szó utal a jövőbe történnő dolgokra.Mert ha azt mondom hogy Peti most meglátogat akkor most meglátogat.Különben meg ha nem várjuk meg Petikét és nélküle elmegyünk valahová akkor ő aztán kereshet utána mert nem vártuk meg.

2008. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, de a válaszodnak semmi köze a kérdésemhez. Tudom mit jelent a várakozás, a kettőt nem tudom összehozni, pedig elvileg összekéne :) Tehát az egyik egy tény, a másik pedig egy olyan dolog, amit elvileg követni kéne. Azt mondják, "Élj a jelenben".
2008. júl. 9. 22:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Élj a jelenben, tehát ne a múlton merengj. Vond le a megfelelő tanulságot, azután koncentrálj a jelenlegi feladataidra. Mindig várunk valamire, ez így van, de addig is haladjunk a kitűzött célunk felé, mert az odavezető út egy részét a jelenben kell megtennünk.
2008. júl. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!