Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki tud nekem arról írni hogy...

Ferike0201 kérdése:

Ki tud nekem arról írni hogy Mi lenne ha felkelnének a dinoszauruszok?

Figyelt kérdés

a nyelvtanba is ez a kérdés

Ki tud nekem arról írni hogy

Mi lenne ha felkelnének a dinoszauruszok????????


2013. nov. 15. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Megnőne az egy kutyára jutó csontok száma.
2013. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reggel lenne.
2013. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ők is megostromolnák az MTV székházát de minimum hogy tankokkal meg puskákkal vonulnának az utcákon.
2013. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
eg fogalmazást kell irni
2013. nov. 16. 09:20
 5/8 anonim ***** válasza:
És most azt várod, hogy megcsináljuk a házidat? Használd a fantáziád, vagy meríts ötletet a Jurassic Parkból, vagy mit tudom én.
2013. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grielean ***** válasza:

Valószínűleg nem húznák túl sokáig, vagy ha képesek is lennének alkalmazkodni, sokkal kisebb méretűek lennének, mint "fénykorukban". Mert már nincsenek meg azok a körülmények, amik lehetővé tették olyan hatalmas lények kifejlődését és túlélését, mint mondjuk egy Brachiosaurus. Ezen változások közül leglényegesebb az, hogy sokkal kevesebb a levegő oxigéntartalma, mint a mezozoikumban.

Aztán, nagy kérdés, hogy a növényevők emésztőrendszere hogy boldogulna a ma már egyértelműen uralkodó virágos növényekkel, amelyek az ő idejükben még sehol sem voltak.

Ha a növényevők nem élnék túl, akkor természetesen gyorsan kipusztulnának újra a nagy ragadozók is, mert a mai "kis termetű" állatok között nem jutnának elég táplálékhoz.

A kisebb ragadozók már jobb helyzetben lennének. Ők ugye jóval kevesebb táplálékkal beérik, és a prédáik között előkelő helyen szerepeltek a kréta korban már megjelent kistermetű emlősök is, tehát nem lennének feltétlen más dinoszauruszokra utalva.

Ami biztos, hogy igen komolyan megborulna a jelenlegi ökoszisztéma egyensúlya. Nagy kérdés, hogy a jelen helyzethez alkalmazkodott ragadozók mellett tudna-e érvényesülni egy teljesen más világból származó vadász, vagy sem. Vagy akár az is lehetne, hogy ők szorítanák ki a jelenlegi ragadozókat, mint vetélytársakat? Végtére is a maga korában rendkívül hatékony vadász lehetett némelyik kis theropoda.

2013. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kösz a választ
2013. nov. 18. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:
én troodont vennék. nem tud valaki olcsót! Lehetôleg hímet.
2013. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!