Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pár kérdés a Készenléti...

Pár kérdés a Készenléti Rendőrségről (többi lent) Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1. A Rendőrtiszti Főiskolát kell hozzá elvégeznem?

2. Milyen a kiképzés, mik az elvárások?

3. Mennyi a fizetése?

4.



2013. nov. 16. 19:01
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem kell hozzá Főiskolát végezni , rendészeti suli vagy képzés, ami úgy is működhet, hogy jelentkezel és ha megfelelsz a fizikai és pszichológiai alkalmasságin, akkor elküldenek a képzésre, ezalatt már kapod az alapfizetést. Nagyjából 90 ezer környékén.

Ezután már nagyon szerteágazó a történet, a már teljes jogúan intézkedő rendőr alapfizetése eléri a 170-180 ezret de a Készenléti Rendőrségnél általában rengeteg a túlóra, így akár a 300 ezret is megkeresik. De ez azt jelenti, hogy éjjel -nappal tolod a munkát és többnyire nem egy helyen, hanem az országban bárhol, ahova épp vezényelnek.

Lehet, hogy olvasni fogsz olyanokat, hogy mindenki rendőrnek születik de van aki továbbtanul és egyebek, de maradjunk annyiban, hogy nem egyszerű ez a pálya és aki hivatásként tekint rá az becsülendő. Nyilván ott sem mindenki egyforma.

Sok sikert!


27L

2013. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És hol lehet jelentkezni? Mert neten keresem, de nem találom, hogy hogyan lehet jelentkezni..
2013. nov. 18. 18:25
 3/11 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy ha van felvétel, akkor azt közzéteszik a police.hu területileg illetékes oldalán (megyei rendőrkapitányságok). Ha nincs akkor csak simán nem hiszem, hogy jelentkezhetsz. Bár kérhetsz segítséget telefonon, email címet esetleg vagy megmondják mikor várható legközelebb felvétel.

Pécsre pl. legutóbb, amikor kerestek embereket, akkor a munkaügyi is küldött ajánlatot munkanélkülieknek postai levélben.


1es voltam

2013. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Kedves válaszoló, merre dolgozol? Csak mert a pontos válaszaid alapján te csak cégbeli lehetsz :-)


A fizetés nagyban függ azért a beosztástól is. Nem mindeg hogy járőr vagy csoportvezető.

2013. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Erről nem nyilatkozom, ha nem probléma :)

Persze , az nyilvánvaló, hogy függ a beosztástól, de úgy gondoltam, ezt alapjáraton tudja a kérdező , legalábbis feltételeztem :)


27L

2013. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Alapjáraton szerintem nem tudja. :-)

30/F

2013. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nem arra céloztam, hogy pontosan tudja, hogy milyen beosztásban mennyit lehet keresni, hanem egyáltalán a ténnyel tisztában van, hogy beosztástól függően változhat a kereset nagysága. Jaj ne szedjetek már szét! :D :)


27L

2013. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És jól tudom hogy a készenlétiesekhez tartoznak a bevetési rendőrök?
2013. nov. 19. 18:48
 9/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező van itt egy kis fogalomzavar, de semmi probléma. :)

A szervezet hivatalos megnevezése Készenléti Rendőrség.

Az, hogy készenléti vagy roham vagy bevetési rendőröknek hívják az ott állományban lévőket a köznyelvben, az teljesen mindegy, mert ugyanazt jelenti lényegében.


27L

2013. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem kérdezett hülyeséget, mert egy ideje a Nemzeti Nyomozó iroda (NNI) is a Készenléti Rendörséghez tartozik. Már több ága van.

Szóval a Készenlétin belül vannak bevetési főosztályok (azon belül bevetési osztályok), az a te helyed.

Szóval a kérdés jogos volt, Tündérke :-)

2013. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!