Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhagyott lakásba be lehet...

Tamás.001 kérdése:

Elhagyott lakásba be lehet költözni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van egy panel lakás és abba édesapám lakott ő meghalt 3 éve és mivel rengeteg adósága volt + hitelek a lákáson így édesanyám viszamondta mint örökséget... de ez 3 éve volt és én azota 19 éves vagyok költöznék mert ithon katasztrófális a helyzet és abba a lakásba nem lakik senki állítólag a banké de 3 éve senki nincs ott benne .. és abba ha én beköltöznék és ha észre vennék hogy lakik benne valaki és ráadásul pont én mint örökös aki "vissza dobtam " a lakást hogy nem kell neki akkor mi történne ? jogi uton vagy pénzbírság ..börtön vagy ilyesmire gondolok... ?
2013. nov. 17. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

az nem számít, hogy ki lakik benne, szóval ezt az örökösödési sztorit nem fogják nézni.. persze mivel nincs rá jogod, ha elkapnak nem is hangoztathatod


időnként hajléktalanok szoktak lakni telente ilyen elhagyott lakásokban, de igazából csak melegedőnek használják, mert ha elkapják őket akkor jól megbüntethetik őket.. gondolom pénzbírságra, mert vannak hajléktalanok akik szívesen vennék a börtönt..


szóval én nem ajánlom a beköltözést, de ha be is költözöl, akkor az csak ideiglenes legyen és olyan, hogy bármikor gyorsan összecuccolhass és elmehess onnan.. hogy hova? azt nem tudom..

2013. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi a választ de ilyenkor mit csinal a bank olyan lakásokkal ami senkié ? Mert az tünt fel h senki se maszkal oda ugyan ugy all mint 3 eve ...
2013. nov. 17. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

gondolom árulja vagy.. tudja a fene:D

de az elég biztos, hogy nem látogatja naponta, vagyis el lehet ott lakni egy darabig a tudtuk nélkül

bár ez a szomszédságtól is függ, hogy mennyire jó vagy rosszindulatúak

2013. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi hat a szomszedok ugyan azok mint eddig :D szval veluk joba vagyok ha az aromot be kapcsolom akk abbol nem lesz cink?
2013. nov. 17. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:

ha külön órán van, akkor viszont hamar kiszúrják a dolgot...

ha meg közös órán van, akkor meg ugye a többi lakó fizeti meg a Te fogyasztásodat, ami etikai kérdéseket vet föl


a fűtés viszont általában közös, vagyis ha ígyis-úgyis fűt.. nem? mert akkor egyel előrébb vagy az ügyben:D

2013. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Futes mindig van :) ora sajnos kulon van 3 egymasmellett a vizzel mi van ? Azt ha megnyitom akkor is kiszurjak :D
2013. nov. 17. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:

eh, hátigen:S

ha megnyitod az áramot vagy a vizet, akkor tuti kiszúrnak, elvégre fogyasztasz.. szóval ez így nem adja:S

2013. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom meg 1x a valaszokat :D most igy fontolgatom de ha valakibek van mar ilyenbe tapasztalata akkor nyugodtan megirhatja :)
2013. nov. 17. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!