Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Riport készítése beleegyezés...

Riport készítése beleegyezés nélkül. Jogukban állt ez?

Figyelt kérdés

Ma gyanútlanul állok az utcán, majd egy hánynivalóan kedves hölgy megszólít, hogy "Szia, ne haragudj". Természetes, hogy odanézek, azt hittem, hogy valamit kérdezni akar. Kérdezett is de közben a kollégája már nyomta a képembe a kamerát és a mikrofont. Megkérdezte a túlságosan bűbájos agyonsminkelt hölgyike, hogy nem gondolkodtam még azon, hogy leszokok-e a cigiről, mert ma van a dohányfüst világnapja. Mérgemben meg sem tudtam szólalni otthagytam őket. Majd nagyon megijedtem, mert féltem, hogy akaratom ellenére adásba kerülök, már azon is gondolkodtam,hogy megteszem a feljelentést ellenük. De szerencsére megláttam, hogy ott vannak még a helyszínen. Odamentem hozzájuk és megkérdeztem, hogy nagyon remélem, hogy nem leszek benne a műsorban, ennyit mondott továbbra mérhetetlenül nyájasan, hogy érzékelte, hogy nem.

Jogában volt ezt tenni, hogy bekapcsolt kamerával rám "támadt" az utcán?



#szemtelenség #riporter #dohányfüst világnap
2013. nov. 21. 13:29
 1/3 A kérdező kommentje:
A hölgy fb profilja már meg van, ahol nyomát sem látom annak, hogy kapcsolata lenne valószínű ezért ilyen gonosz. Inkább szerzek neki egy pasit, de ne engem tegyen be a tv-be.
2013. nov. 21. 14:07
 2/3 A kérdező kommentje:
2013. nov. 21. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Jogában van igen....de nem mutathat be ha arra utaló jelet adtál hogy nem akarod....vagyis az elmenetel ez volt, nem leszel bemutatva, ez nem is hasznos anyag mellesleg....Ha bemutatnak akkor lehet őket feljelenteni (mármint akkor, ha nem voltál kitakarv aés torzítva)
2014. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!