Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak úgy kiváncsiságból....

Csak úgy kiváncsiságból. Szerintetek ak47 vagy m4?

Figyelt kérdés
Most nem attól a sok kockától kérdem ezt a kérdést aki lövöldözős játékból szerzi a tudását. Szerintetek azorosz ak47 vagy az amerikai m4. Kérek indokot is. :)

2013. nov. 21. 21:46
 1/6 II.Dartheon ***** válasza:

GTA-ban M4!!! sokkal jobb mint az ak 47 szerintem, jobban sebez,,, meg jobban néz ki :)


Amúgy meg az ak47-et akkor is tudod használni ha éppen kiveszed a sárból,vízből, éppen +50 fok van, vagy akár -70... bármikor tudod használni.

2013. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos! Csak tudd, én nem vagyok nagy ak47 fan, de ha megnézzük az ak47 jellemzőit:eső, sár, hó, hideg, forró, jég ezek semmi neki! De nem nagyon pontos! Pontos, de max 400m-ig! m4 jellemzői: beleejted a porba, leszáll 1 helikopter a sivatagban, és már be is akad! Ezzel mindent elmondtam! VISZONT, nagyon pontos! 1000m-ig nagyon szépen és pontosan el lehet lőni! Szóval itt az ak47-es a jobb!
2013. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ak 47 forever!!!!!!!!!!!!!
2013. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as! A forever elég túlzás! 1 scar, famas, aug, g36, már üti az ak47-est! Viszont az ak47 üti az M4-et!
2013. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Csak úgy érdekelt mert azt gondoltam a legtöbben ugyanezt mondjátok
2013. nov. 21. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Az AK-47-nek van egy pár hátránya. Pontatlan, a 7,62-es lőszernek borzalmasan nagy a visszarúgása, a tusa nem a csővel egy tengelyben van hanem alatta, (ezért ránt fel lövésenként), és a 7,62-es lövedéknek nincs nagy megállítóereje az emberrel szemben, illetve ergonómiai szempontból is igencsak kifogásolható.


Ennek ellenére az AK-47-est választanám, pláne ha kemény terepviszonyokról beszélünk. Gyakorlatilag 5 lépésből és a legrosszabb esetben is 20 másodperc alatt szét lehet annyira szedni hogy az alap karbantartási/tisztítási feladatokat elvégezhetőek legyenek. (és kb. ennyi idő összerakni is) A kicsit nagy illesztési tűrések miatt megbízhatóan működik akkor is ha telemegy kosszal. A kevés alkatrész (79 darab, de ebbe az utolsó rögzítő csap is benne van) miatt jóval kisebb a hibalehetőség, illetve az alkatrészeknek is nagy az ellenálló képességük, előállítása brutálisan olcsó.


Az M4-es is jó fegyvernek mondható, de én konkrétan csak rendvédelmi célokra használnám ahol nem éri annyi fizikai behatás és nincs szükség a "terepen való karbantartásra". Az 5.56-os lőszernek jóval kisebb a visszarúgása illetve a megállítóereje nagyobb, a válltámasz egy síkban van a csővel így nem ránt felfelé a fegyver. Jóval pontosabb is mint az AK. Viszont alap karbantartáshoz/tisztításhoz nagyjából 15-20 lépés szükséges (típustól függően) illetve jó pár csavart és csapot kell kiszedni hozzá. A precízebb kidolgozás miatt sokkal allergiásabb a szennyeződésre, és a viszonylag nagyszámú alkatrészek miatt miatt (120-150 típustól függően) jóval nagyobb a hibalehetőség is.



Ha rendvédelmi célokról van szó, akkor én az M4-et választanám, ugyanis például egy túszejtési szituációban sokkal fontosabb a pontos lövés leadása, illetve hogy a lövedék ne menjen át 5 emberen.


Ha viszont kimozdulnánk a városi környezetből akkor AK 47.



Ha pedig összességében nézzük akkor AK-47. Azért mert egyszerűen megbízható és nem hagy cserben. Amíg abban van lőszer akkor 10.000-15.000 lövésig az hétszentség hogy lőni fog.


De mondok még jobbat. Ha már így állunk, akkor AK-74. Én azt tartom a világ legjobb gépkarabélyának.

2013. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!