Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit érzel, amikor elájulsz?

Izébizébigyócuckombó kérdése:

Mit érzel, amikor elájulsz?

Figyelt kérdés
Még sosem ájultam el és kíváncsi vagyok, hogy mit érzel olyankor. Csak egyszerűen elveszted az eszméleted? Vagy mi?

2013. nov. 25. 15:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
én már többször is elájultam...nem jó érzés...aki látták amikor elájultam beszámolói szerint felakadt a szemem és elfehéredett az arcom...belül...nem fáj ha állásból esel össze nem érzed, és lényegében ahogy mondtad csak egyszerűen elvesztettem az eszméletemet...utána amikor visszatérsz "eszméletbe" akkor minden ember les és az fura :D
2013. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :) rossz lehetett :O
2013. nov. 25. 15:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Én már megtanultam megelőzni, de tizen-huszonévesen elég sűrűn ájultam el, mert alacsony a vérnyomásom. Nekem minden kifehéredik, és aztán nem emlékszem semmire. Mára megtanultam, hogy a fehéredésnél le kell guggolni, lehetőleg hideg, szénsavas, cukros cuccot inni, és megvárni míg elmúlik. Persze másnak biztos más a taktikája.
2013. nov. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi:) amúgy azt érzed, hogy el fogsz ájulni vagy hírtelen jön?
2013. nov. 25. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:

Én érzem mindig, le is írtam, hogyan (2. vagyok)

A privátra is inkább itt. azt is leírtam, hogy alacsony a vérnyomásom, pluszba a vérképem is pocsék, a doki szerint nem kap elég oxigént az agyam :D Az a vicc h szinte mindig megszédülök ha hirtelen felállok, kivéve sport közben, olyankor kutya bajom, még akkor se szédülök, ha 30 guggolást csinálok egyhuzamban. Vsz akkor éri el a vérnyomásom a normálisat. Amúgy edzőm szerint ez a kombináció (alacsony vérnyomás+rendszeres sport) a hosszú élet titka. A dokim szerint viszont vérátömlesztést kéne kapnom, annyira pocsék a vérképem. (Pont holnap megyek újabb vizsgálatra) De tuti más is okozhatja, ez csak az én esetem :)

2013. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Páran írtátok, hogy volt már ájulásotok... Utána mi a helyzet, amikor magatokhoz tértek? Nagyon el vagytok gyengülve még egy ideig? Vagy nem jellemző?
2013. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyilván ez is mindenkinél más. nekem utána semmi bajom, de erről nehéz meggyőzni a környezetemet. pl mikor nyilvános helyen ájultam el, volt, hogy mentőt akartak hívni hozzám vagy erősködtek, hogy hívjam fel hozzátartozómat. Én másodpercek alatt magamhoz térek, olyan is volt, hogy éreztem, hogy felemelnek a földről, hallottam amit mondtak nekem csak nem tudtam válaszolni, szememet kinyitni stb
2013. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Én egyszer ájultam el. Meleg volt, éhgyomorra kellett állnom 30+ percig, hát az agyam bedobta a törülközőt :D


Nagyon fura élmény. Nekem olyan volt, mint az álombamerülés. Nincs egy konkrét határ, inkább csak úgy szép folyamatosan elsötétülnek a dolgok.


Amikor felébredtem, kb. 4-5 percre rá, anyám törölgette az arcom, és körbeállt három tanár. (Suliban voltunk.)


Nagyon kellemes érzés lett úrrá a testemen. Nem ilyen orgazmus vagy ilyesmi, inkább nyugalom. Teljes, végtelen testi nyugalom. Olyan gondtalannak és kiegyensúlyozott éreztem magam. Fantasztikus érzés volt, sosem éreztem hozzá foghatót.


Ez kb. 1-2 percig tartott, aztán meg semmi bajom sem volt.

2013. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D
2013. nov. 25. 21:27
 10/14 anonim válasza:
Szia.Én az elmúlt 3,5 évben háromszor ájultam el.Kétszer a mosdóban,de mindig ott volt anyum,úgy hogy tudott nekem segíteni.Ezekre számítottam is,mert beteg voltam és gyenge, csak hát a szükség nagy úr.Szerencsére nem estem össze.Viszont egyszer az ágy mellett ájultam el,de annyi szerencsém volt,hogy még időben szóltam apának,hogy el fogok ájulni,így csak a csípőmet vertem be az ágy sarkába és nem a fejemet.Utána mindig az ágyon fekve tértem magamhoz.Aztán még úgy kb.2-3 percig gyenge voltam,meg arra emlékszem,hogy az egyik ájulásnál,míg feküdtem zenét hallottam.:p
2013. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!