Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni akkor, ha...

Mit lehet tenni akkor, ha valaki nem akarja visszaadni a tartozását?

Figyelt kérdés
Hivatalos papír nincs róla, csak kölcsön adtam (kamat nélkül) de nem hajlandó visszaadni az összeget, és az illető van felháborodva, hogy ne zaklassam ezzel.

2013. nov. 27. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs papír, akkor legfeljebb leverni tudod rajta.
2013. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Többet nem adsz kölcsön papír nélkül. Ennyi. Esetleg pár markos haveroddal megpofózzátok 2 naponta amíg nem fizet.
2013. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Apró probléma, hogy hölgy az illető én meg sajnos ebben az esetben nem, mert már rég kitéptem volna a haját szálanként. Így meg ha bármi módon bántom, biztos, hogy feljelent.
2013. nov. 27. 11:51
 4/9 anonim válasza:
Levonni a következtetéseket, és máskor nem csinálni ilyen hülyeséget.
2013. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így semmiképpen nem kapod vissza, az önbíráskodás pedig nem célszerű. Ez volt a tanulópénz, senkiben nem bízhatsz meg. Én is adtam kölcsön munkatársamnak régebben minden nélkül. Hát azóta is jön(ne) vele, de már nem érdekel. Költse gyógyszerre, azt kívánom, többet ilyet én se teszek. :) Vagy papír, tanúkkal, vagy vakszerencse.
2013. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor meg pakolj ki a házából pár cuccot. Esetleg véletlenül beb..szhatnád a kocsijának a szélvédőjét valamivel.
2013. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg ha lenne még valakinek valamilyen "legálisabb" ötlete, mint pl. a szélvédő betörése, azt szívesen várom. Sajnos nincs autója.
2013. nov. 27. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Legális megoldás nem nagyon van. Gondolom abba nem megy bele, hogy írjatok róla papírt. Akkor viszont ő elvileg nem tartozik...
2013. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor úgy kell csinálni másokkal (az utolsó válaszoló feltett lehetőségét kizárandó), hogy a tartozás MEGADÁSA esetén is írnak papírt, amit viszont a tartozó fél tesz el (a kölcsönadó aláírásával), és igazolni tudja a dolgokat. De mivel ez így utólag már veszett ügy, tök mindegy, mit csinálsz.

De mint említettem előzőleg, lopás, verés, károkozás miatt feljelentheti, mert a csajnak lesz bizonyítéka ezek elkövetése során. Viszont az ok meg nem világos, mindenki mondhatja, hogy "mer' tartozott".

2013. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!