Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen engedély szükséges...

Milyen engedély szükséges gumilövedékes pisztoly viseléséhez?

Figyelt kérdés
Önvédelmi célra szeretnék olyan fegyvert, mely csak sebez. Gumilövedékes pisztolyra gondoltam. Esetleg ha van más alternatíva, annak is örülnék.

2013. nov. 28. 14:07
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
26%
Rendőrkapitányság, és viselési engedélyt kell kérni.
2013. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Gumilövedékes fegyvert otthon szabadon tarthatsz és használhatsz, de viselési engedély nem váltható ki rá, ezért legálisan nem hordhatod önvédelmi célra magadnál.


Viselési engedélyt gáz-riasztó pisztolyra lehet kérni.

Gáz-riasztó fegyvert szintén szabadon tarthatsz otthon és használhatod, de utcán csak viselési engedéllyel lehet nálad.


Gumilövedékes és gáz-riasztó fegyver szállításakor a fegyvernek üresnek kell lennie jól becsomagolva, a töltényektől és a tártól külön tárolva. Szekrénytáras fegyvereknél a lőszer nem lehet betárazva.


Gáz-riasztó fegyvereknél viselési engedélyt csak érvényes MKH kártyával rendelkező fegyverre lehet kiváltani.

Valamint a kiváltott viselési engedély csak egy adott fegyverre vonatkozik. Tehát ha van kettő riasztó fegyvered akkor legálisan csak azt hordhatod, amelyikre viselési engedélyt váltottál ki.

2013. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző kihagyta, hogy léteznek olyan gáz-riasztó besorolású fegyverek, amik gumilövedéket is tudnak kilőni. Ilyeneket lehet az utcán hordani és engedélyt is kapni rájuk.


Én 1 éve hordok egy Zoraki R1 GG-t, 12 mm-es gumilövedékkel töltve.


Az egyik barátom fél éve hord egy Keserű Pitbullt, szintén állandóan 12 mm-essel.


Az engedélyeztetéssel sem volt semmi gond és később sem. Ezekbe lehet gumit és gázt is tölteni, kedvtől függően.

2013. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Utolsó: a két fegyvernek mindenképp utána fogok nézni! Köszönöm!
2013. dec. 2. 05:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Most vettem egy Röhm RG-59 DD-t, ami szintén tud gumit lőni.


Most már

-belső övtokban az erősebb kezem oldalán, hátul a vesémnél ott van a Zoraki R1 GG, 12 mm-essel töltve

-zsebtokban, a gyengébb oldalamon vagy a kabát, vagy a nadrágzsebben ott van a 10 mm-essel töltött RG-59

-az erős oldali zsebben egy gázspray


Mondjuk a postás még nem hozta a viselésit a kisebbre, de amint megjön, így fogom hordani mindig, ahogy leírtam.

2013. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!