Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan fejlesszem az artikulác...

Hogyan fejlesszem az artikulációmat? Hogyan tudnék szebben beszélni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem rendszereres figyelmes hangos olvasással.
2013. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Igen, így van. Kezdj el hangosan olvasni. Ha elakadsz, ne a szót ismételd meg, hanem magát a mondatot. Figyelj a mondat hangsúlyára.

Mikor dialógust folytatsz valakivel, próbálj figyelni a saját mondandódra. Kérd meg a körülötted lévő embereket, hogy ha nem artikulálsz, szóljanak Rád.

2013. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Írd be a gugliba, hogy beszédfejlesztő, artikulációs gyakorlatok. Találsz bőven. De vannak ilyen könyvek is, most hirtelen nem tudok szerzőt, de én is ilyenekből dolgoztam az alsós magyar tervezetemben.
2013. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem esetleg az is segíthet, ha videóra/diktafonra veszed fel az olvasásod és akkor utána azt visszahallgatva rengeteg hibád fel fog tűnni.

De azt is rögzítheted, ahogy beszélsz valamiről spontán (vagy esetleg egy szóbeli feleletet próbálsz el), utáni azt visszahallgatva meglátod mennyi megfogalmazásbeli probléma volt és újrapróbálod, míg tökéletes nem lesz. :)

2013. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
27%

# 3/4 vagyok


Szerintem a speciális feladatokkal többre mehetsz, hisz azok kimondottan erre vannak. Az hogy felbeszélsz valamire, nem biztos, hogy te azonnal tudni fogod mi a hibád. A legbiztosabb az lenne, hogy ha keresnél egy logopédust, vagy egy alsós magyar tanárt (azért alsóst mert nekik muszáj szépen beszélni, és ugyebár ők tanítják a gyerekeknek a helyes artikulációt), ők tutira tudnak segíteni és kitudják javítani a "hibát".

2013. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2013. nov. 30. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!