Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért terjedt el a folyékony...

Miért terjedt el a folyékony szappan és tusfürdő? Miért nem volt jó a szappan?

Figyelt kérdés
Tesóm kezdte el használni a szappant, és amikor nála voltam, akkor mondom kipróbálom én is. Teljesen le voltam döbbenve a szappan erején. Azonnal tisztít, és sokkal olcsóbb is. Azóta itthon is rendszeresítve lett.

2013. nov. 30. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Sokkal könnyebb használni a tusfürdőt. Ízlések és pofonok.

Tusfürdő +1

2013. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a szappan nagyon kiszárítja a bőrt..Én nem ajánlom!Nem csoda,hogy olcsóbb..
2013. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Higiénikusabb, esztétikusabb is a tusfürdő. Nincsenek beleragadt szőrök, repedések stb.
2013. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Divatba jött. Könnyebb adagolni, higiénikusabb is. Te még biztos nem láttál berepedezett, mocskos szappant...főleg közös vécékben lehetett látni, iskolában, éttermekben.

Azon kivül a szappantartót elég strapás volt pucolni hetente: ha volt egy rács, amin a szappan szárazon maradhatott, akkor a rács lett szappanos, meg a tartó alatta. Ha nem volt rács, akkor egybeolvadt az egész. Ha kiszáradt, berepedezett. A végén maradt apró darabokat összenyomkodtuk. :) Foltot hagyott, ha csak a kád szélére tetted.

Eleinte csak jobb helyeken lehetett a mosti folyékony szappanokat látni, aztán árulni kezdtek olcsóbbakat is és divatba jött.

Nálunk otthon a férjem a mai napig szappant használ - abból is van, ami szárít és ami nem szárít, mint a folyékony szappanból Választás kérdése.

2013. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a baktériumok oda lennének szappanért, így a higiéniai okot nem fogadom el. Az esztétikai oké. Közös használatú helyeken én sem szívesen használnék hagyományos szappant.


Ahol eddig voltam hotelekben ott is divat még a szappan. Pontosabban van tusfürdő és mellette szappan is. Eddig egy helyen nem láttam.


Ha már higiénia. Melyik kezeddel nyitod a csapot, és melyikkel zárod? Ha ugyanazzal, akkor szinte felesleges volt a kézmosás :D.

2013. nov. 30. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Én könyökkel nyitom, nálunk "műtős" csap van :D Amúgy én a tusfürdőtől kiütéses lettem (úgy 10 félét végigpróbáltam) de szappanból is kb 3 féle van csak amit el tudok viselni allergiás reakció nélkül.

Egyébként a fő szenny-forrás szerintem a törülköző, amibe az is beletörli a kezét, aki esetleg nem olyan alaposan mosta meg előtte :S

2013. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
58%

A baktériumok nem a szappant nem szeretik... hanem az oldja a zsírt, amivel és VÍZZEL lejönnek a kezedről. A szappanos víz ettől még hemzseghet mindenfélétől. Ha elfogadod, ha nem.

Utána persze, kitalálták a fertőtlenítő szappanokat is, volt 2-3 márka is, azóta azok is kikoptak a forgalomból.

A folyékony szappan, amit meg a táskámban hordok, alkoholos, azért fertőtlenít.

Na, isten áldjon.

2013. dec. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!