Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Remingtom 597-es fegyverhez...

A Remingtom 597-es fegyverhez kell valamiféle engedély?

Figyelt kérdés
Mert szeretnék venni karácsonyra egy Remington 597-et szórakozás szempontjából, pl cél lövészetre, és nem tudom hogy lehet-e engedély nélkül szerezni.
2013. dec. 1. 13:42
 1/9 A kérdező kommentje:
*Remington
2013. dec. 1. 13:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért is kéne egy éles fegyverhez engedély? Nem értem.


Más golyós puskákhoz kell? Vagy miért kérdezed?

2013. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kell engedély az éles, golyós fegyverekhez, de ez kikaliberű(22lr) és ezért kérdezem, mert nem tudom hogy azokhozz kell-e, vagy ha kell akkor meg milyen engedély, normális fegyvertartási?
2013. dec. 1. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy kell engedély az éles, golyós fegyverekhez" - ezzel meg is válaszoltad a kérdésedet.


A 22-es kaliberű puska is lőfegyver, tehát engedélyköteles. Vagy szerinted az nem fegyver?

2013. dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De hogy is nem, csak eddig nem tudtam hogy a kiskaliberű fegyverekre kell-e engedély, elég tapasztalatlan vagyok ezen a téren.

Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 1. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:

A 22-es, bar joval kisebb egy 9mm-eshez kepest, siman leterit egy aprobb allatot es ha "ugyesen" celzol, akkor a tamadoban is lenyeges kart tud tenni. Mivel pici, becsapodik a testbe de veszit az erelyebol es kepes a csontokrol lepattanva a testben "koszalni" igy tovabbi belso seruleseket okozva.

Ha valakit s.ggbe lonek vele es a tamado nagyon elszant, akkor lehet hogy tovabb fog harcolni, de pl. egy jol iranyzott mellkas- vagy egy szemlovessel le lehet venni a labarol barkit egy 22-essel...

Nem jatek!

Ha szorakozni akarsz, akkor legpuskat vegyel inkabb, celbaloveshez tokeletes.

2013. dec. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

Kell engedély, de nem vészes a büntetés ha nincs. Hamar elszáll az a 8 év a börtönben, nem? :)

Magyarországon van Európa egyik legszigorúbb fegyvertörvénye egyébként, csak hogy tudd.

2013. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


és inkább hagyom az egészet nem kell az a 8 év:D

talán majd ha lesz engedélyem akkor meg veszem :)


légpuskám meg már van :)

2013. dec. 8. 17:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Tiltott fegyverviselésért max. felfüggesztettet kapsz. Tömve vannak a börtönök nehezebb vagányokkal.
2013. dec. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!