Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tavaly ujitottuk fel csaladi...

A tavaly ujitottuk fel csaladi hazunkat, amelynek valyog falai vannak. Harom szobaban vakolas helyett gipszkartonozast valasztottunk. Mit mondtok, jol dontottunk?

Figyelt kérdés

A gipszkartonok femprofilra lettek felszerelve, igy maradt mindenhol minimum 3 cm res (van ahol akar 10 cm is, mivel nem voltak egyenesek a falak) a fal es a karton kozott. Nincs semmi teve a karton es a fal kozze. Szellozok nem lettek hagyva sehol.

Van ket fal a szobak kozott, amely mindkett oldalrol be lett burkolva. Felek hogy idovel tonkre mennek ezek a falak. Vagy az a res a karton es a fal kozott eleg a falaknak hogy kellokeppen lelegezzenek? Tobb helyen lattam mar ezt a megoldast. Szerintetek van okom az aggodalomra?

A mester allitja hogy nem karosodhat a fal. Nagyon szepek lettek a szobak, a futesuk is jol mukodik, de en csak nyugtalan vagyok, mivel nem latom hogy mi tortenik a gipszkarton mogott. Nem tudom ellenorizni a fal minoseget. Romlott e valamennyire vagy minden rendben van. Mi a velemenyetek errol a szituaciorol? Mennyire lesz ez tartos? Meg annyi hogy at lett glettelve minden felulet es Hera diszperzittel lettek kifestve a szobak. Elore is koszonom valaszokat!


2013. dec. 2. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ha nem kap vizet alulról vagy felülről a fal, akkor nem lesz baja:)

a vályog veszélye ugyebár ez, hogy könnyen felszívja a vizet és mállani kezd..:/

2013. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt a kommentet kaptam egy masik oldalon, idezem: "A gipszkarton mögötti bezárt térrel kapcsolatban megnyugtatót én sem tudok mondani. Ott kialakult egy olyan zárt légréteg, ami nem mozog. Ennek van egy hőszigetelő képessége, ezáltal a vályog belső felületén alacsonyabb lesz a hőmérséklet, mint a gipszkartonon, ez pedig pára lecsapódást, penészt eredményezhet. A páratechnikai problémákra azt szoktam mondani, hogy a számítások egy átlagos helyzetből indulnak ki. A valós helyzet függ a műszaki adottságok mellett lakásban élők szokásitól is. Innen kezdve nem 100% a lecsapódás, de azt már nem tudom megmondani, hogy 60, 80, vagy 90%. Viszont szerintem már az 50% is túl nagy valószínűség. Egy rejtett penészképződés hosszú távon allergiát, asztmát okozhat, szóval nagyon kell figyelni." Ez a penesz hogyan jutt at a burkolaton keresztul a lakoterbe? A szobakban nyoma sincs penesznek, mar tobb mint egy eve hogy elvegeztuk a munkalatokat, sem kellemtelen szag, sem pedig peneszfoltok nem jelentkeztek.A tavaly telen is vegig futottunk a helysegekben, az iden is mar szeptember kozepe ota es eddig meg minden tokkeletes allapotban van. Ennyi ido utan mar csak lenne valtozas, ha a falaknak nem felelnenek meg az uj korulmenyek, vagy tevedek?
2013. dec. 3. 09:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Vízszintes szigetelés van?(az alap és a fal között)

Amúgy szerintem nem volt jó ötlet,inkább a szerencsén fog múlni,hogy lesz e vele gond.

Sajnos a mesterek közt is ahány annyiféle vélemény.

Ha nagyon száraz a ház,akkor talán nem,de ezt majd az idő eldönti.

2014. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!