Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Engedjétek meg, hogy ezzel az...

Engedjétek meg, hogy ezzel az elcsépelt absztraktnak tűnő kérdéssel forduljak az érdeklődők felé. Mi a valóság mit vélsz, mit hiszel valóságnak?

Figyelt kérdés

A válaszok ne haladják meg a 7 mondatnál többet! A válaszok saját fejből kipattant válaszok legyenek, ne Müller, Coelho, Ferencpápa, Ghandi.. de ha megmaradt a fejedben és igaznak véled idézhetsz tőle.


egy válaszoló 7 mondat maximum!


(pusztán kiváncsi vagyok, nem kutatok semmit)



2013. dec. 4. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit látok/amiben hiszek.

(nem értem mire gondolsz, szerinted ezt máshogy hogyan lehetne megfogalmazni?)

2013. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nekem egy elég egyszerű fogalmam van rá de kiváncsi vagyok gondolatotokra.


Szerinted eddig amit láttál az minden létező volt? Pl. egyszer sem fordulhatott elő, hogy egy árnyékfoszlányra denevért hittél. Ez súlytalan példa. De bármire lehet vetíteni. Azt gondoltad, hogy valaki haragudott rád, közben csak sóvárgott várta, bocsánatodért.


Hiszek, látok, az is csak szűrőkön érzékszerveken és elfogultságokon alapszik. Az szerintem az érzékelt valóság. Kb annyira egyetemes mint egy festmény, vagy zenemű, vagy vers, ami mindenkinek mást jelent.

2013. dec. 4. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem kérdés, hanem kérés az olvasók felé
2013. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kérés? Kérdést tettem fel szubjektív véleményt.


A Kérés, ha valami kézzelfogható dolog átadására utasítom a válaszolókat. Pl.

-Küldenétek nekem dollár alapú állam-papírokat?

-Kicserélné valaki aki ért hozzá a nyílászáróimat a fürdőben?

-Enne valaki a birsalmámból?


Ezek kérések. Amit én tettem fel az kérdés, ha személyes is akkor is kérdésnek minősül!

2013. dec. 4. 13:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Modositok: roviden meg tudnad fogalmazni?
2013. dec. 7. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Figyelj.

Ha valaki látott valamit, attól az még valóságos, mert látta. Az, hogy mit hisz rá, az tök mindegy. Vegyük azt, hogy egy Dél-afrikai bennszülött bácsika látja az égen a repülőgépet, és fogalma sincs, hogy mi az. De attól még látja, hiába hisz mást, mint amit mi hiszünk róla. Illetve lehet hogy nem is repülőnek látja, de attól az még ott van, és az a valóság.


Tehát egyszerűen megfogalmazva: ha nem képzelődünk, és látunk vagy hallunk valamit, akkor az a valóság.

2013. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*akkor az valóságos.
2013. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!