Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » (megbotránkoztató kérdés)...

(megbotránkoztató kérdés) Miért nem vethet véget valaki az életének legálisan?

Figyelt kérdés

Nincs ilyen szándékom! Nem az a kérdés hogy hogyan/miképp, hanem morális szempontból. Miért nem dönthet így egy cselekvőképes felnőtt ember? NEM AZ EUTANÁZIÁRA gondolok, hanem feltétel nélküli halálhoz való jogra.


Igen, volt már ilyen kérdés, de ott a kérdező meg akart halni.


Mégegyszer ideírom: nekem nincs ilyen gondom, nem lelki segélyt várok hanem normális és normális hangvételű válaszokat, véleményeket.

Köszönet annak aki a kérdésre válaszol!



2013. dec. 4. 17:12
 1/7 A kérdező kommentje:
a kérdést meg sorolja be aki tudja
2013. dec. 4. 17:13
 2/7 II.Dartheon ***** válasza:
100%

Ez bennem még nem merült fel így.. de jogos kérdés..


nos elvileg nincsen akadálya a dolognak.. nem csuknak le hogyha nem sikerült az öngyilkosság, tehát ez nem "illegális" szerintem.

Ergo, ha életben is maradnál sem ítélnek el előre megtervezett emberölés miatt :D


Morális szempontól? Azért, mert másokra nem vagy tekintettel, a pl volt egy családod, vagy rokonod.. persze ha senkid sincsen már, és mindenki utál, ez a kritérium megszűnik.

2013. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 II.Dartheon ***** válasza:
100%
te mit gondoslz erről kérdező?
2013. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és váratlanul rendes választ, két fontos dolgot írtál...

-ha erre kerülne sor (eszemben sincs) akkor nem szeretnék másokat veszélyeztetni

-én is így gondoltam, ha ez a kritérium megszűnik

Véleményt nem írok, csak majd ha nem érkezik több válasz

2013. dec. 4. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán annak lehet hozzá köze, hogy az emberi társadalom automatikusan beszámíthatatlan elmebetegnek titulálja azt aki megpróbál véget vetni saját életének. Ezért küldik rögtön pszichológushoz...
2013. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak annyi erről a véleményem, hogy jogos kérdés

(ki is írtam)

2013. dec. 5. 18:53
 7/7 anonim válasza:

Felettébb kreatív kérdés elismerem...

Válaszolva rá, szerintem azért, mert a mai társadalomban az az elfogadott, hogy mindenki társasági életet ezzel is elfedve a valódi gondokat. Pl szegénység, lelki problémák stb...

A legtöbben (VANNAK kivételek) úgy vannak vele, amíg él addig mindig van remény arra, hogy helyre jöhet. Mert már különben megtette volna...

Vannak olyan emberek, akik persze meg is teszik (legyen az bármilyen ok). Jogi szempontból már lényegtelen, ha meghal. Egy elhunytat mivel tudnak megbüntetni? Semmivel.

Aki pedig túl is éli, azzal orvosok foglalkoznak több-kevesebb sikerrel.

Törvényi jogot pedig szerintem azért nem adnak, mert ártana az ország politikai megítélésének. Gondoljunk az Eu-ra. Hogy venné ki, ha egy ország legálissá tenné ezt a jogot?

Minden ország szereti fenntartani a tökéletes egység látszatát, még ha nincs is így akkor is.


28/f

2018. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!