Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetek magántanuló? A magánta...

Lehetek magántanuló? A magántanulónak be kell járni suliba órákra vagy nem? Többi lent.

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 9.-es. Német nyelvi előkészítőn vagyok. Szerettem a sulit szeptemberben és októberben. Most már utálom, csak a tanórák tetszenek abból is csak a német, ahol nincs az egész osztály. 10-en vagyunk ott. Szinte az egész suli utál engem, mert vannak rólam jó képek, anyukám fotós, ő fotóz engem a műtermében és stúdióban is. Ezt utálják. Én próbálok velük beszélgetni, kedves lenni segíteni nekik, de ők mit csinálnak? Meglátnak, röhögnek, piszkálnak, rágót dobálnak rám, és csúnyán beszélnek velem. Mit csináljak? Magántanuló lehetnék? Csak sajnos se anyukám, se apukám nem ér rá velem foglalkozni, hogy tanítson itthon. Pedig én megtanulnám, mert van kedvem hozzá, és értem is az egészet. Elmennék suliba, csak ne kelljen találkoznom senkivel. Pedig anyukám is gondolkodik rajta, hogy talán ez lenne a jobb, ne bántsanak. A magántanulóknak órákra kötelező bejárni?
2013. dec. 8. 11:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy a cuccaimat is piszkálják, összekoszolják, dobálják ...
2013. dec. 8. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Én voltam egyszer magántanuló, és hidd el, sokkal rosszabb, mintha suliba járnál. Az egy dolog, hogy megszűnnek a piszkálások, és letudsz nyugodni, de sokkal nehezebb lesz felkészülnöd a vizsgákra, ott nem lesz senki, hogy elmagyarázza, neked kell tudnod. Én esküszöm megbántam, hogy az lettem, mert nem volt semmi, ami arra ösztönzött volna, hogy kimozduljak, borzasztó volt. De ha továbbra is az akarsz lenni, csak nyugodtan. Nem tudom, hogy ez mindenkinél egyformán megy e, de nekem nem kellett bejárni, (épp ez volt a lényeg, ugye) persze megtehettem volna, és rám is szóltak, hogy ha nem értettem, miért nem mentem be. Voltak vizsgák, az egyik február környékén, a másik év végén, nyár előtt kb. Az elsőn elvileg nem számít, hogy hogy teljesítesz, (persze nem árt tanulni), mert lesz mégegy, és ott kijavíthatod, amit akkor elrontottál. Ha kérdésed van még, csak bátran. ^^
2013. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ezt kifelejtetem; az összes tantárgyból vizsgáznod kell, kivéve technika, rajz, tesi (bár én nem tesiztem, lehet ezért nem kellett. Természetesen nem egyszerre lesz az összes, majd kapsz egy lapot, amin az időpontok lesznek. Nekem 1 héten belül lezavarták, bár a második vizsgánál volt pár pihenőnap, aztán jövőhéten kellett folytatni.
2013. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, suliba szeretnék járni, mert tanulni szeretek akarok is. De órán nem hallok semmit ordít az osztály, lemaradok, tehát van pár nem jó jegyem emiatt. Szerencsére anyukám tud néha annyi időt rám szánni, hogy megértsem, pl a matek, mert órán amit veszünk semmit nem értek belőle, és ha rosszul válaszolok, akkor röhög az egész osztály, addig vannak csendbe amig én beszélek, hogy hallják mit rontok el. A többi tantárgyat értem, mert szerencsére nem vagyok olyan buta és lusta sem.
2013. dec. 8. 11:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Voltam magántanuló úgy 3 hónapig, de az gyötrelmes volt. Persze ehhez hozzájárult az is, hogy nagyon beteg voltam.

Mindegy, engem nem a szüleim tanítottak - nem is tudtak volna -, hanem volt egy megbízható osztálytársam, aki mindig lefénymásolta nekem napról napra a tananyagot, és úgy próbáltam memorizálni. Nagyon leromlottam azalatt az idő alatt (az érettségimre is erősen rányomta a bélyegét), mert kiestem a mindennapi rutinból, és rájöttem, hogy akármennyire is utáltam az egész sulit, sokat segített, hogy láttam, mások is ugyanazzal szenvednek, mint én. Azt mondom, beszélj inkább a tanárokkal, igazgatóval vagy akárkivel, aki tud hatni a társaságra, és ne futamodj meg, mert könnyen ráfázhatsz.

2013. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem minden TZ-t meg kellett írnom, előre szóltak, és engem is nyomban informáltak ezekről. Nem voltak külön vizsgák nekem.
2013. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Én 2 és fél évig voltam magántanuló, egy elég erős gimiben (10. második felétől végig és azért lettem az, mert nagyon gyenge az immunrendszerem, ezért folyton betegeskedtem). Szóval nekem mindig is ment a tanulás (4,5 körüli átlag), de a folytonos betegségek miatt gimiben eléggé lemaradtam (mikor 1-2hetes betegség után visszamentem és belerázódtam megint a dolgokba ismét beteg lettem). A szüleim beszéltek az ofővel, aki mondta, hogy szerinte nem lehet gond, próbáljuk meg, apukám írt egy kérvényt az igazgatónak+ csatolt egy háziorvosi véleményt... még aznap megkaptam a határozatot, hogy elfogadták a kérvényt, vagyis attól kezdve nem kellett bejárnom órára... A tanáraimmal megbeszéltem, hogy amikor nem vagyok beteg órára is bejárok és dolgozatokat is írok a többiekkel (nálunk úgy volt, ha félévente megvolt a 3 jegy az adott tárgyból akk nem kellett vizsgáznom, erre nem is került sor). Amikor nem tudtam bemenni, tankönyvből+ osztálytársak jegyzeteiből tanultam. Nekem egyáltalán nem volt nehéz, sőt, imádtam (persze hozzáteszem, hogy átlagban azért legalább heti 1-2 nap benn voltam pár fontosabb órán és jóban voltam az osztályommal, tehát szerettem bejárni), de nekem nagyon tetszett, hogy ha úgy ébredtem, hogy ma nincs kedvem bemenni, akkor egyszerűen nem mentem be, vagy ha be is mentem, de nem voltam ott egész nap (és 1 szigorúbb tanárt leszámítva a többi úgymond "észre sem vett" ha benn voltam, mármint ha mondjuk előző órán nem voltam, akk nem szólítottak fel, nem feleltettek... de ha dolgozatot írtam akkor azok alapján osztályoztak év végén).

Nekem összességében nagyon tetszett, eleinte féltem, hogy nem fog menni, de én könnyen tanultam itthon is és végül most a tavasszal szín kitűnőre érettségiztem.

Remélem akárhogy is folytatod, az jó lesz neked!

2013. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor neked jó volt :) Csak sajnos nekem az osztályjal nincs túl jó kapcsolatom, még mindig, hiába próbálok velük barátkozni.:( Már van 1 lány aki barátkozik velem, csak sajnos ő nincs velem egyik órán sem, így nem tud segíteni. :(
2014. jan. 2. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!