Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én is magán tanuló szeretnék...

Én is magán tanuló szeretnék lenni! Én jó tanuló voltam főleg ötöseim voltak meg négyeseim. Most viszont egyre romlok amiatt h nemszeretek abba közösségbe járni, és elment a kedvem mindentől. Hogyan lehetnék magántanuló? És tényleg fizetős ez?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 00:29
 1/9 Lilah válasza:
Kérvényezni kell az iskolától de ahhoz nyomós okod kell hogy legyen. Nem biztos hogy megengedik. És nem kell érte fizetni.
2010. ápr. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában megszokták engedni. Nekem is volt osztálytársam akinek nem volt "nyomós indoka" mégis engedték.Persze azért valami indokot mondj. A vizsgákért azt hiszem fizetni kell. Tanárokhoz bejárhatsz konzultációra persze.
2010. ápr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem van magántanulóm, 06:24-es leírta hogyan van. fizetni nem kell, de kicsit nehezebb lesz ám mindent magadtól, ill. magántanárokkal megtanulni és év végén vagy félévkor (mindkettőre tudok példát) vizsgázni az éves anyagból !!

Egyébként ha van rá okod, meg szokták engedni, de ez iskola-függő meg mindenfüggő, lényeg, hogy adj be egy kérelmet egy nyomós indokkal, és elvileg simán megkaphatod.

2010. ápr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a magántanulói jogviszony, hogy is mondjam, nem a legszebb emlékeim közé fűződik.

Kevesebb óraszámot kaptam (10 órát egy héten) ami úgy volt felosztva, hogy heti 1 matek, magyar I/NY, történelem, német, szakmai alapozó ismeretek meg úgy kell elképzelni, hogy Pl.: biológia,fizika,földrajz,kémia két hetente volt 1 óra.

Az meg a másik, hogy jogviszonyhoz is annyi dokumentáció volt szükséges, hogy 3 hónap lemaradásom a papírmunka miatt felgyűlt, és félévig pedig maradt keményen egy hónapom, nem volt kis piskóta, de meg lehetett oldani!;)

Ui.: Nem akarlak elszomorítani, de, ha nem olyan komoly az az indok, ami miatt ezt szeretnéd választani, akkor ne ezt az utat válaszd, mert több hátrányod származik belőle !:(

2010. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok:)

nem nem fizetős:)...a helyi önkormányzat határozza meg, hogy hány óraszámot kapsz, mert így kapják a tanárok is a fizetésüket.;)

[ legalábbis nekem így volt 2 éve,de azt nem tudom, hogy most változott-e már, az ezzel kapcsolatos jogszabályok ]

18/L

2010. ápr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az indokom nemtudom hogy elég nyomós e!A lényeg hogy egyházi iskolába járok de ehhez képest maga a vezetőség nem viselkedik a sulihoz méltóan.gusztustalan amit művelnek.ha bemegyek a suliba hányingerem lesz.a tanárok választhatnak vagy az igazgató mellé vagy senki mellé nem állnak akik a vezetőséget választják azok félnek h kirugják őket ezért kémkednek meg beköpik egymást!és sajnos ez a érződik a levegőben h nincs rendbe valami.nem lehet mit tenni ellene,de én nem érzem ilyen közegbe jól magam.sajnos ezt indokként nemhiszem h felhozhatnám,elég durva lenne.kétségbe vagyok esve,mert nem bírom ott tovább.
2010. ápr. 8. 19:40
 7/9 A kérdező kommentje:
ebben a pénzes dologban egyébként biztosak vagytok, hogy nem fizetős?ez nem suli függő?mert itt azt írták h nem kell fizetni viszont mások mások pl. apám azt mondta h az drága.
2010. ápr. 8. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Menj el másik (hasonló)

iskolába

2013. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérvényezned kell(az igazgatónál).

Irtok egy hivatalos levelet,meg kell adni egy indokot, és általában megadják az engedélyt

2013. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!