Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gázpisztolyt tarthatok 16...

Gázpisztolyt tarthatok 16 évesen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy gázpisztolyt és a kérdésem az lenne hogy 16 évesen adnak tartási engedélyt hogy hordhassam közhelyen ?

2013. dec. 8. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Csak 18 év felett vásárolhatsz gáz-riasztó pisztolyt.

Ha elmúltál 18 éves engedély nélkül vásárolhatsz. Azaz nem kell tartási engedély hozzá.

2013. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dirtboy ***** válasza:

nem vehetsz

/tartási engedélyt hogy hordhassam közhelyen/

a tartási az címhez kötött,ilyen nem kell gázfegyverhez,amire te gondoltál az a viselési engedély de mivel még van hátra 2éved így kár vele foglalkozni.

2013. dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:

Izé... NEM köti a gp vásárlását életkorhoz semmilyen jogszabály. Bárki vehet. A tartáshoz meg nem kell engedély, így AKÁRKI tarthat.

Viselésre 18 év alatt tényleg nem adnak engedélyt, tehát az nem fog menni, de a tartással és a vásárlással nincs gond.

2013. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondja jól.


VENNI BÁRKI VEHET, AKÁR EGY 5 ÉVES IS.

Csak hordani nem hordhatja 18 éves koráig.

2013. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha otthon használom míg nem leszek 18 akkor sem büntethetnek meg?
2013. dec. 22. 13:00
 7/8 dirtboy ***** válasza:

igazuk van,nem tudom mikor hozták be ezt a törvényt,én úgy tudtam 18alatt vásárolni sem lehet.

otthon kerítés belül játszhat vele bár a szomszédok nem fogják díjazni,nekem csak úgy ordítottak mikor sorozatot lőttem.

nagyon hangos szóval arra készülj fel.

egyébként jobb ha tudod hogy semmi élményt nem ad viszont ha öntöltőt veszel abban a riasztó patron legalább 100ft/db ami nagyon drága.

nekem 1 évig volt meg,utána eladtam a francba.

gondold meg a vételét na meg hogy később ha már viselni is akarod tudod e majd rakni valahová ahol nem látszik.

nehezebb elrejteni mint gondolnád.

2013. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
igen tarthatsz otthon, a viselése más kérdés. Egyébként aki a közterületet közhelyként írja le, annak és ló.aszt sem adnék, nemhogy fegyvert....
2014. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!