Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem lehetnék valahogy megint...

Nem lehetnék valahogy megint simán csak paraszt, aki 10edet, meg 9edet fizet per hó?

Figyelt kérdés
Számolgattam és az adó amit levonnak a fizetésem 37%-a. Ami bőven több mint ha azt mondanánk, hogy most nem 5ödöt(a 10ed meg a 9ed) hanem 3adot kell fizetni nekem vissza. Ha ez így folytatódik nem sokára már a fele, aztán már talán az egész, és örüljek, hogy kapok enni. :D
2013. dec. 10. 05:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az arányokkal van baj, hanem azzal, hogy kevés a maradék.

A rendszerváltás környékén a svéd adózási modellel kapcsolatban (állítólag a rendszerváltók azt vették alapul) mesélte egy ott élő magyar:

A fizetésem 52%-a elmegy adóba. A feleségem nem dolgozik. A 48%-ból fenn tudok tartani egy teljesen felszerelt családi házat, két autót, iskoláztatni tudom a gyermekeimet, tudok költeni sportra, kultúrára, szórakozásra. Minden évben egy hónapra elmegyünk nyaralni.



A tized és kilenced kora azért nem volt olyan vidám. Katonáskodás pl. harminc év volt. És nem csak ez a két adó volt. Létezett viszont a pallosjog, első éjszaka joga stb.

2013. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, meg röghöz kötés, szavazati jog nuku (nem is lett volna kire, persze), nyugdíj nuku, kötelező munka a földesurad földjén, aztán esetleg csinálhatod a saját dolgodat. Vagy ez a része már nem hiányzik? :)
2013. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Látom minden hiába. :D
2013. dec. 10. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!