Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék spontánabb,...

Hogyan lehetnék spontánabb, kreatívabb? Lehet ezt fejleszteni valahogy?

Figyelt kérdés
Léci, aki csak poénkodni akar, az ne itt tegye! Előre is köszi!
2009. nov. 19. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom tanácsolni, hogy először légy megfigyelő!

Nem szégyen, ha az utcán, otthon, bárhol figyelsz a legapróbb részletekre is. Pl. egy reklámtáblán megnézed az elrendezést, hol áll melyik figura, milyen a mintája a ruhájának, kiáll-e egy szál haja valahol. Valahogy így kezdődik, szerintem.


Megteheted, hogy veszel egy apró noteszt és arra jegyzetelsz vagy a telefonodba írod be azt, ami tetszik, megragadta a figyelmed.

Lehet ez bármi, egy pillanat, egy hosszabb esemény; színek, formák, hangok, illatok.

Ezután pedig engedd el magad, próbáld a gyűjtötteket, tapasztalatokat valami rend szerint csoportosítani, asszociációs láncokat gyártani. Ne támaszkodj mások gondolataira, hanem akármilyen bukdácsolónak is tűnik először, hagyatkozz a megérzéseidre, a szép- vagy "csúnyaérzékedre", a tudatalattidra.

Az szóasszociációs játékok egyedül is nagyon hasznosak, de ugyanígy belerakhatsz ízeket, illatokat, színeket is, stb. Ha zagyvábbnak tűnik? Ne hagyd abba!

Gondolkozz, töprengj sokat.


Sokat segíthet, ha naplót vezetsz, nyitsz egy ötletfüzetet. Ha kézügyességre gondolsz, vegyél egy adag agyagot vagy gyurmát, színes papírt, stb. Ragaszthatsz mozaikképet, festhetsz. Nem az a lényeg, hogy mennyire tökéletes. Előbb-utóbb, ha sok megfigyelő és jegyzetelő, alkotó tevékenységet végzel, szerintem gyorsabban kötsz össze tapasztalatokat, így kreatívabb leszel.


Sok sikert! Én így csinálom. :)

2009. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igyekezz nem ellenőrizni magad.
2009. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szoktam festegetni, mert megnyugtat... (az a gond, hogy állok az üres lap előtt és nem tudom, hogy hogyan töltsem ki az üres teret.) És a kreativitást az élet minden területére értem... A spontaneitást úgyszintén! :) Kipróbálom, amit írtál, remélem segít!

Ha valakinek van még ötlete, kérem ne tartsa magában!

2009. nov. 19. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Olyankor, amikor csak állsz az üres lap előtt és semmi nem jut az eszedbe, legjobb, ha valami más elfoglaltságot keresel addig, amíg nem jön a késztetés, hogy én most "ezt" lefestem. Mert amíg csak annyi jön belülről, hogy festeni kellene "valamit", addig marad ugyanaz, ami most van.
2009. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!