Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érthetem meg könnyen...

Hogyan érthetem meg könnyen és érthetően a buszozást?

Figyelt kérdés
Általános iskolába járok,és most kell majd középsuliba menni,és hát buszoznom kell.Eddig nem buszoztam még,és tudom,hogy még van egy fél év vissza,de szeretném megtanulni,hogy milyen rendszer szerint járnak a buszok,hova visznek,hol áll meg stb.Hogyan tudnám könnyen és egyszerűen megtanulni?
2009. nov. 23. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Édes vagy, de milyen városban? Mert más ez Debrecenben és Budapesten. Ha Budapest, akkor nem is biztos, hogy csak buszra lesz szükséged.
2009. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A középiskolád honlapján rajta kell hogy legyen az elérési út (többféleképpen is akár). Próbáld meg a buszokat helyekhez kötni, mint például Árkád/Örs vezér tere 169E vagy ilyesmi :D Amúgy egy idő után megtanulod úgyis. A www.bkv.hu honlapján le van írva minden busz menetrendje.
2009. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2. válaszadó vagyok. Igaz, ebbe bele se gondoltam.
2009. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés, csak nálam könnyű: a városba, ahova járok, az enyémből csak egy busz vezet és végállomásig utazok:D De emlékszem, mikor anno rossz buszra szálltam és csodálkoztam, mikor másfelé fordultunk.

Mikor beiratkoztok, nézzétek meg, az iskolától merre van a buszmegálló és ott milyen buszok állnak meg. Majd neten nézd meg a busz menetrendjét, hogy mikor ér oda, és a legkedvezőbbet válaszd. Mindig legyél a megállóban a busz érkezése előtt 10-15 perccel, nálam volt már, hogy 10 perccel előbb elment. Figyelj, hogy jóra szállj fel, és első pár alkalommal figyelj, hogy jó helyen szállj le. Ha nem vagy biztos, nyugodtan kérdezd meg az egyik utast vagy magát a sofőrt, hogy hol kell leszállni, minimum az utóbbi biztos tudja:)

Ne aggódj, pár nap/hét és prímán bele fogsz jönni. Én négy éve élek így, már külön praktikáim vannak helyszerzésre meg ilyesmiXD de illemről te se feledkezz meg ;) akinek szüksége van rá, öreg, gyermekes anya, annak add át a helyed.

2009. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat,Kaposvári vagyok.Azt az oldalt majd megnézem,különben a barátnőimmel elmentünk ahhoz a sulihoz,és buszoztam egy kicsit,hogy szokjam,meg elmagyarázták,hogy mit merre hogyan de elég bonyolult.Addig is,köszi a válaszokat,és várom a további tanácsokat!:]
2009. nov. 23. 20:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nézegesd a várostérképet (akár neten is), olyat, amelyik jelöli a buszjáratokat. Ha nem ismered a várost, akkor sétálgass a térképpel a kezedben mint a turisták, jól meg lehet ismerni a várost így. Nekem Budapesten sikerült többé-kevésbé.
2009. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ami másokból beszél, az mindössze az éves rutin, senki se magolta be a buszmenetrendet :D

Én tavaly mikor jött a középsuli, úgy kezdtem az első hetet, hogy a buszról leszállva egy olyan városban találtam magam, ami a lakhelyemtől 20 km-re van.

Nem kell ettől parázni, ha rossz buszra szállsz, akkor patt fel egy visszafelé menőre és kezdd elölről.

Gondolom lesz bérleted.. Felszállsz, köszönsz, felcsapod, ennyi. Leülsz, vagy beszorítkozol valahova. Majd valószínű, hogy egy idő múltán együtt tudsz érezni a szardínia-konzerv beli halakkal.

Gombot nyomni ne felejts majd el :D

Sok szerencsét (;

2009. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Okés,eddig okés!De mi van,ha a vészcsengőt nyomom meg a gomb helyett?Vagy azt honnét tudom,hogyha már megnyomta valaki?Vagy mi van,ha nem érem el? Parázok eléggé..:}
2009. nov. 25. 15:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Vészcsengő ha jól tudom már nincs is a buszokban. Ha van is, akkor fent, tehát nem is érnéd el.

Azt meg, hogy megnyomta-e már valaki.. Hát busz típusától függ. Van amelyik kijelzőn írja ki, hogy STOP, van amelyik világít, vagy az ajtó fölött világít, de végül is megnyomhatod még egyszer, nem ártasz vele semmit, és amúgy is jó biztosra menni.

Ha nem éred el, akkor vagy kérj meg valakit, vagy menj az első ajtóhoz a buszvezetőhöz, és majd elől kienged (:

2009. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó,okés.Eddig mindent jól megy.Már csak a helykeresés lesz a probléma..:)Mert ugye reggel nagy a tömeg,és én még hozzá iparművészeti suliba megyek,vagyis nagy mappát kell vinnem,mindenkit fellökök vele a buszon.Meg attól is eléggé kivagyok,hogy mi lesz,ha ott hagyok valamit a buszon? :D Elég sok a gondom,de köszi a kitartó válaszokat!!!!:]
2009. nov. 25. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!