Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vadászpuskáknál hogy hívják...

Vadászpuskáknál hogy hívják azt a kiegészítőt/kapcsolót amitől sokkal érzékenyebb lesz esütő billentyű?

Figyelt kérdés
ezt vissza kapcsolva újra "norlális" lesz. Egy vadásztól hallottam,hogy ilyen fegyvere van csak már elfelejtettem mi a neve.
2013. dec. 12. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Az elsütőbillentyűnél találunk egy olyan kisegítő szerkezetet, ami csak a golyósokra jellemző, ez az un. "gyorsító". Feladata, hogy segítségével kiküszöböljük az esetleg nehezen, keményen elsülő fegyver elrántását.

Van pl. olyan is, amin nincs külső kisegítő szerkezet, hanem előre vagy hátra el kell mozdítani az elsütőbillentyűt és onnantól "finoman" süthető el.

2013. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és erre a gyorsítóra nincs más kifejezés?
2013. dec. 20. 17:39
 3/8 anonim válasza:
Schneller, magyarosan sneller.
2013. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az egybillentyűst előretolod, majd ha mégse kell, akkor rányomod a biztosítót, és ugy csinálsz,mintha elsütnéd,de a biztosító miatt nem sül el, hanem visszaáll alapállapotba.
2013. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4. hozzászóló:


Érdekes és figyelemreméltó a nick neved. Anti-vadász...


Anti mint becenév, vagy mint "ellenes"?

2013. dec. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
is-is belenevelődtem a "szakmába" de nem művelem
2013. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vadászvizsgád is van talán?
2013. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, átrugdostak rajta, pedig nagyon nem volt hozzá kedvem.
2013. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!