Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni egyetemi...

Tudnátok segíteni egyetemi dolgokban?

Figyelt kérdés

Első éves hallgató vagyok a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki karán. Még nem igazán vagyok tisztában a dolgokkal és lenne pár kérdésem.


1. Ha nem sikerül elsőre egy vizsga, hányszor próbálkozhatok még? Hány alkalom után kell fizetni, és mennyit?

2. Ha nem sikerül egy tárgy, következő félévben felvehetem? Ezért kell fizetnem?

3. Tanulmányi ösztöndíjra ki pályázhat? Mi alapján számolják ki az átlagot? Milyen követelmények vannak?


Előre is köszönöm!



2013. dec. 13. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

A te karodon nem tudom mi a helyzet, de kozgazon en kaptam egy levelet a beiratkozassal kapcsolatban, ami tartalmazta aezeket az infokat.


Amugy a dekani hivatalban akar telefonon is megmondjak neked ezeket.


tanulmanyira mindenki palyazhat, meg az is, aki 2-es atlaggal jelentkezik, csak tuti nem kapja meg.

Az atlagodat meg a jegyeid osszege/osztalyzataid száma alapjan szamoljak ki..ezert hivjak atlagnak.

2013. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

összesen hatszor mehetsz egy tárgyból vizsgázni, a harmadikért 1500-at kell fizetni és utána ha jól tudom 3000-et

felveheted ha indul keresztfélévben (ez tárgyanként változó, ohgy indul-e) 3000Ft általában ha van aláírásod akkor CV-s vizsgát szoktak indítani és csak vizsgáznod kell belőle, de ha az aláírásod sincs meg, akkor órára kell járnod, valószínű csúszol egy évet, mert ez nem szokott keresztfélévben indulni, de vannak kivételek

tanulmányi ösztöndíjra nem kell pályáznod, ha jogosult vagy rá akkor automatikusan kapni fogod a 2. félévtől

átlag: jegyeidet megszorzod egyenként azzal, hogy hány kredites tárgy, összeadod ezeket és elosztod az összes felvett kreditek számával

általában 3,2-3,5 körüli átlag ahol már jár ösztöndíj, de ez az emberek teljesítményétől függ

2013. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És ha egy tárgy nem lett meg, az hogy számít az átlagba? Az érdemjegy 1-esnek számít? Vagy hogy?
2013. dec. 14. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!