Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek a víztől, sötétben kell...

Félek a víztől, sötétben kell hazamennem, de a tanár hajthatatlan. Mit tegyek?! 15/L

Figyelt kérdés
Most mentem gimibe. Mivel a jobb térdem kiment már párszor, ezért gyógytesire mentem, ahol viszont hétfőnkét úszás van. Vagyis úgy van, hogy hétfő úszás, kedd gyógytesi, de aki nem jár hétfőn úszni, annak helyette szerdán kell menni. Én alapból mondtam a tanárnak év elején, hogy ki nem állhatom a mély vizet, nem érdekli. Akkor gondoltam hogy jó, majd megszokom, de csak egyre rosszabb. Főleg mikor még azt sem engedi, hogy a medence szélén ússzak. Egy hossz kész kínszenvedés, végig rettegek, hogy megfulladok vagy valami. Nem mellesleg pedig későn jutok haza és rossz környéken, sötétben kell egyedül hazamennem, ami húsz perc. És akkor még nem néztem azt, hogy a sulitól be kell menni Budapestre az uszodáig. Ez így nekem nagyon nem jó, egyrészt mert vasárnap este már alig tudok aludni a holnapi úszás miatt, másrészt meg mert mire hazaérek, már tanulni sincs nagyon időm. És a tanárt még az igazolás se hatja meg. Erre mind azt mondja, hogy "egyéni szociális probléma, oldjam meg magam, de az úszás az marad". (Én meg néha sírni tudnék...) Ez jogos?

2013. dec. 15. 18:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy úszni tudok (nem olyan hű de jól, de megy), ahol leér a lábam ott nem félek. Már jártam úszni kiskoromban, de utáltam, nagyon béna vagyok hozzá, nehezen tanultam meg. Aztán többször volt már, hogy majdnem megfulladtam, azóta félek.
2013. dec. 15. 18:49
 2/6 anonim válasza:
Amennyiben nem akarsz úszni mert ez számodra kellemetlen nem hiszem hogy egy tanár kényszeríthet ennek az ellenkezőjére.Az igazolást törvényben meghatározott kötelezettsége elfogadni Ő egyénileg nem utasíthatja el mert Ő egy tanár.Beszélj szüleiddel,keressétek meg aki ebben kompetens.Másrészt mivel nem azért jársz gyógytesire mert hangosan énekeltél a templomban Ő meg mégiscsak szakavatott valamilyen középút kellene,esetleg korábban mehess,vagy valaki érted menne vagy társulj csoporthoz ha félsz.De mindentől függetlenül a Te érdeked hogy javuljon az állapotod
2013. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A víztől való félelmedhez ami alaptalan annyit szeretnék hozzáfűzni hogy nem egy ember fulladt bele a saját othonában a saját kádjába tehát lényegtele hogy leér e a lábad vagy sem.Az a baj ezzel az iszonnyal hogy teljesen rágörcsölsz fejben és olyan izmaid és idegszálaid feszülnek meg amiknek pont nem kellene A vízben nem fogsz elmerülni hiszen tanultál fizikát pontosan ismered az erre vonatkozó törvényeket ha valami tréfa folytán mégis elmerülnél kell 3-4 perc oxigén nélkül egy uszodában ez kizárt pláne hoyg tanár figyel rád minél jobban görcsölsz annál rosszabb lesz úszni csak lazán lehet
2013. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

hogy mi jogos és mi jogtalan, azt borzasztó nehéz megmondani

(Magyarországon jelenleg több mint ötvenezer jogszabály van hatályban,

és az uniós cuccokat nem is számoltam)

azt tudom leírni, hogy én

jelenlegi személyiségemmel és tudatommal

mit tennék a helyedben.

nem mennék úszni.

lesz ami lesz.

ha hoznak egy határozatot (igazolatlan órák miatt) azt megtámadnám.

az iskolai határozat egy közigazgatási határozat.

egy olyan jogász, aki közigazgatási joggal foglalkozik,

valószínűleg ismeri a pontos eljárási módokat.

fontos, hogy tanácsot ne az ellenségeidtől kérjél (tanár, osztályfőnök, igazgató stb)

hanem függetlenektől (pl. jogi tanácsadó, ügyvéd)

és lehetőleg ne egytől, hanem többtől,

így nem vagy annyira kitéve mások tévedéseinek.

probléma lehet a szülői háttér,

ugyanis, ha nincsenek veled, akkor ellened vannak:

ez esetben velük is meg kell majd vívnod...

2013. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szokták mondani, "a háborúhoz pénz kell"

ha nincs pénzed jogi tanácsadókra vagy ügyvédre,

és nincs úgymond kapcsolati tőkéd sem ilyen téren,

akkor maradnak a fapados megoldások.

leírok egy lehetséges utat.

feljelenteni a tanárt a rendőrségen.

(nem az a cél, hogy majd elítéljék, hanem hogy visszavegyen az arcából)

fontos, hogy a feljelentést ne személyesen tegyük meg

(ugyanis, ha csak tehetik, nem veszik fel a jegyzőkönyvet)

feljelentést írásban teszünk.

nem kell túlbonyolítani.

"feljelentő neve: ...

feljelentett személy neve: ...

feljelentett személy foglalkozása: ...

feljelentett személy munkahelye: ...

gyanú: foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés."

legyen olvasható aláírás is, meg kézi aláírás.

ezt a papírt lefénymásolni sok példányban,

az eredetit megtartani,

a fénymásolatokat pedig megküldeni ajánlott levélben

az alábbi helyekre:

- helyi rendőrség

- országos rendőrkapitányság

- oktatási minisztérium

- az összes iskola, ahol a tanár dolgozik.

fontos, hogy a feljelentésben ne írj tényállást.

ilyenkor a feljelentést vagy elutasítják,

vagy elrendelik a feljelentés kiegészítését.

ilyenkor behívnak, ahol élőszóban előadhatod, amit elő akarsz adni.

hogy az uszoda megközelíthetősége milyen,

azt nem érdemes említeni, az csakugyan nem érdekel senkit,

inkább azt hangsúlyozni,

hogy pszichés okokból bármikor megfulladhatsz úszás közben,

a tanár viszont

ennek tudatában és ennek ellenére

tekintélyét és pszichikai kényszerítő eszközöket bevetve

olyan helyzetbe akar kényszeríteni,

amely halálos kimenetelű is lehet.

2013. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A szüleid beszéltek már a tanárral? El kéne menned egy pszichológushoz, hogy állapítsa meg, hogy krónikusan rettegsz a mély víztől, kvázi fóbiád alakult ki (nem tudom, hogy fogalmazhatnám meg pontosabban), és erre a tanár sem tud mit mondani. Amúgy pedig nem gerincferdülés miatt kell úszni járnod, mert abban az esetben nem lehetne mit tenni. Ha más lehetőség nincs, válts sulit, menj oda, ahol nem ilyen a gyógytestnevelő tanár. Sok szerencsét! :)
2013. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!