Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak valódi névvel lehet...

Csak valódi névvel lehet beregisztrálni?

Figyelt kérdés
A facebookon kérik, hogy regisztrációkor a valódi nevünket adjuk meg, állítólag azért, hogy ne tudjunk rosszindulatú profilt, oldalt létrehozni, vagy más személyes adatait használni. De ha én egyszerűen csak a saját magam védelmében nem szeretném a valódi nevemet megadni, akkor sem tehetem meg,hogy más nevet használok? Lehet ebből később gondom,hogy kamu nevet adok meg? Csak egy oldalt szeretnék létrehozni eladnivaló cuccaimnak, nem lejárató kampányt kezdeményezni valaki más ellen.

2013. dec. 16. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Én ezt nem értem :( Egy csomóan írták,hogy simán be tudtak regisztrálni kamu névvel, engem meg nem enged, vagy ha be is tudok lépni, keretben látható számok beírását követeli, aztán meg a telefonszámom megadását, amit természetesen nem akarok megadni. Hogyan tovább?
2013. dec. 16. 09:31
 2/7 anonim válasza:

Álnéven is be lehet. Akármilyen névvel be lehet. Ha nem veszi be a rendszer, akkor már van olyan név. Telszám megadása nem kötelező, sőt, semmilyen adaté sem. Nézd át alaposan a regisztrációs oldalt.

A számsor, amit be kell írnod, valszeg úgynevezett captcha (kapcsa), ami arra szolgál, hogy kivédje, hogy robotok (=erre kitalált programok) hozzanak létre regeket végtelen mennyiségben. Ezt azzal oldja meg, hogy a számok vagy betűk torzítva vannak, azokat csak ember tudja olvasni és begépelni.

2013. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü ***** válasza:

Sőt. Elvileg oldal létrehozásához nem is kell magadat regisztrálni. Magyarán lehetőséged van arra, hogy oldalt hozz létre, anélkül, hogy magánszemélyként regisztrálnál az oldalra. Lásd a jobb oldali sáv legalján az „Oldal létrehozása közszereplő, együttes vagy vállalkozás számára.” linket.


Azért mondom, hogy elvileg, mert gyakorlatban így elesel pár funkciótól. Pl. nem igazán sikerült ilyen módon más személyt oldal adminisztrátorrá kinevezni. De azért egy próbát megér, lehet nem használnál olyan funkciókat, amelyek a Facebook ilyen jellegű használatával nem működnek.


Amúgy igen, elvileg magánszemélyként csak a saját neveddel regisztrálhatsz. A kamu névvel akkor lehet gondod, ha valaki jelenti, hogy az adatlapod kamu, vagy ha olyan nevet adsz meg, ami valóban nem lehet név. Pl: (Nincs Nevem). Ha kamu névvel regisztrálsz, akkor érdemes létező névvel regisztrálni. (Pl. Kovács Géza).


A telefonszám megerősítés szükséges lehet pár funkcióhoz, de alap felhasználás mellett nem kötelező annak megadása. A telefonszámodat kizárólag a Facebook fogja tudni, hacsak nem adod meg azt a nyilvános adataid között is. Amúgy minden adat megadása egyrészt opcionális, másrészt nagyon jól szabályozható, hogy kik láthassák. Ha pl. mindent úgy állítasz be, hogy csak az ismerőseid láthassák, valamint nem jelölsz be senkit ismerősnek és figyelmen kívül hagyod, vagy elutasítod mások ismerősnek jelölését, akkor akár az egész életedet is leírhatod, senki nem fogja látni rajtad és a nem létező ismerőseiden kívül. :-)

2013. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek :) Igen, úgy nagyjából ismerem a személyes profil létrehozásának feltételeit, régebben volt is személyes profilom, de most csak egy sima publikus oldalt szeretnék létrehozni, amihez nekem nem is feltétlen kell a személyes profil, ha másképp megoldható.


És ha pl. ruhákat szeretnék eladni, akkor a "helyi vállalkozás" vagy a "márka vagy termék" lehetőségre klikkeljek? Mert a helyi vállalkozásnál sokkal több adatot kér, vagy ott is sorra lehet kamu címet, várost, bármilyen adatot megadni?


Mert számomra tényleg csak annyi lenne a lényeg,hogy el sikerüljön adni a rucijaimat, akár vadidegeneknek, akár külföldieknek, nekem nem gond, ha nem ismerem a vásárlót

2013. dec. 16. 12:57
 5/7 A kérdező kommentje:

"Elvileg oldal létrehozásához nem is kell magadat regisztrálni. "

Na, ez most megdőlni létszik, mert akármelyik ehetőséggel próbálok feljelentkezni, csak akkor engedi folytatni, ha belépek a saját facebook oldalamra. Akkor ezek szerint mégiscsak kell,hogy legyen egy személyes oldalam ennek létrehozásához?

2013. dec. 16. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinted hogy van tele a facebook "Szere Lem", "Köröm Lakk" meg "A kiskutya" nevű profilokkal? Bármilyen nevet megadhatsz. Igen, utána kéri a telefonszámodat, de ott van, hogy tovább, vagy hogy befejezés, vagy a háttérben menj rá arra hogy kezdőlap.
2013. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2xSü ***** válasza:

> "Elvileg oldal létrehozásához nem is kell magadat regisztrálni. "

> Na, ez most megdőlni létszik, mert akármelyik ehetőséggel próbálok feljelentkezni, csak akkor engedi folytatni, ha belépek a saját facebook oldalamra.


Igen, meglestem, valóban kell már Facebook fiók az oldal létrehozásához. Akkor marad a „hihető” álnév.

2013. dec. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!