Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan működik a könyvkiadás?

Hogyan működik a könyvkiadás?

Figyelt kérdés

Pár éve rendezgetek egy regényt, egy ideig csak magam kedvtelésére csináltam, majd egy kezdetleges verziót feltettem egy blogra, és jó pár embernek tetszett, de egyiküket sem ismertem. Ismerőseim közül csak egy barátnőm, és a volt magyartanárom látta, akik szintén jónak titulálták.

Nagy álmom az, hogy másokra találjanak a történeteim, és úgy érzem most van abban az állapotban a regényeim egyike, amiről most írtam, hogy közönség kész.

De, hogyan működik egy könyvkiadatása? A 18-at majd csak augusztusban töltöm, ez nem tudom mennyire lehet akadály, csak azt tudom, hogy akarom ezt az egészet.


17/L


2013. dec. 18. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Kiadóban dolgozom, bár nem a nagyok egyikében.

Kezdem a legnehezebb részével: Sok pénz kell hozzá. Ma nagyon ritka az, hogy egy kiadó megveszi a könyvet, főleg nem egy ismeretlentől.

Ha nincs 2-300 ezer forintod erre, akkor reménytelen. De ez a legkevesebb.


Ha meg tudod oldani, akkor otthon, számítógéppel el tudod készíteni azt a nyomdai állományt, amelyről ki lehet nyomtatni. Írásod alapján ez nem túl valószínű.

Ha igényes vagy, akkor szakembert bízol meg.

A szöveget elő kell készíteni, be kell tördelni, azt korrektúrázni. Ha illusztrációk is kerülnek bele, azzal is munka van.

Szükséges borítótervet is készíteni. Ennek is több fázisa van.

Amikor az előkészítés befejeződik, készíteni kell egy pdf állományt, amely megfelel a nyomdai követelményeknek.

A nyomdában kinyomják, majd jöhet a kötészet.

Ismét egy kemény dolgot kell írnom (sajnos): A bolti értékesítés esetén számolni kell azzel, hogy csak bizományban veszik át. Tehát nem veszik meg, csak tárolják. Ami eladnak, azért jutalékot kérnek. Ennek mértéke 30-45% jellemzően. Tehát ha a kiskereskedelmi ára 10 000 Ft, abból 6500-7000 Ft lesz a tied. De ez nem nyereség, mert a költségeidet még le kell vonni.

Jó esetben nullára jösz ki.

2013. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!