Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbüntetett egy ellenőr a...

Megbüntetett egy ellenőr a mai nap folyamán. Ismerősömet is szintén. Ő meg mondta, hogy vagy 20 megbüntették eddig és sose fizette ki és utólag nem is küldtek semmit postán, hogy ki kéne fizetni . Akkor nem is kell kifizetnem?

Figyelt kérdés
....
2013. dec. 19. 21:15
 1/10 A kérdező kommentje:
20x
2013. dec. 19. 21:15
 2/10 Grim13 ***** válasza:
tőlem lakcímet és személyi adatokat küldtek 400 forintot nem kockáztattam ... nézz utána annak a szabályzatában aki megbüntetett (bkv, dkv mitom én ) és ha ott azt írja hogy nem küldenek semmit csak majd elviszik a házad akkor veregesd meg a haver vállát, ha az van ott hogy ááá csak vicc a büntetés nem kell befizetni akkor nem kell ... elég sokszor hallani hogy 1/2 milliós bírság jött ki valakinek egy parkolás miatt mondjuk de aki tökös az megtehet bármit ...
2013. dec. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kiskorú vagyok.Egyébként nincs házam és a szüleim nevén pedig nincs. Csak rengetegszer is hallottam ,hogy nem fizették ki és nem volt semmi következménye.
2013. dec. 20. 07:37
 4/10 A kérdező kommentje:
egyébként azt a 400 ft-ot nem értem . Engem 15.000-re büntettek meg.
2013. dec. 20. 07:39
 5/10 Grim13 ***** válasza:
Nem volt nálam a diák de bérletem volt, Dkv-nál úgy működött vagy működik hogy ilyenkor be kell mutatni utólag de kapsz egy 400-410 már nem emlékszem pontosan forintos büntetést. Nézd nem sértésnek szánom de mifelénk a "kisebbség" csinálja ezt akiket nem tisztelünk ilyen tulajdonságaik miatt, van köztük is kivétel de sok aki ezt teszi és ezért utálja mindenki mert ö nem fizet mivel ö vele nem lehet semmit csinálni... ha neked jobb az hogy a fejed felett log egy adósság akkor ne fizesd be ennyi... attól pedig hogy nincs a neveden semmi, még lehet!
2013. dec. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Abban igazad van,hogy a kisebbség csinálja ezt .Csak az a különbség ,hogy ők rendszeresen potyáznak. Én pedig nagyon ritkán.Arra lennék kíváncsi ,hogy utólag fogok kapni csekket ?
2013. dec. 20. 14:26
 7/10 Grim13 ***** válasza:
Na leírom még1x, nem írtad ki büntetett meg és ez változó nézz utána a téged megbüntető szerv honlapján...
2013. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
MKV büntetett meg amúgy.
2013. dec. 20. 18:39
 9/10 Grim13 ***** válasza:
100%

Bírság


A megállapított viteldíjon felül pótdíjat köteles fizetni az, aki jegy nélkül, érvénytelen jeggyel, érvénytelen bérlettel, érvénytelen utazási igazolvánnyal, érvénytelen diákigazolvánnyal kísérli meg az utazást, illetve valamilyen utazási kedvezményt jogtalanul vesz igénybe vagy az utazási feltételeket nem tartja be.


A viteldíjon felül 7.500 Ft bírságot köteles fizetni a helyszínen az, aki - jegy, vagy bérlet nélkül, érvénytelen jeggyel, érvénytelen bérlettel, érvénytelen utazási igazolvánnyal kísérli meg az utazást, illetve valamilyen utazási kedvezményt jogtalanul vesz igénybe, - olyan bérlettel (diákigazolvánnyal) kísérli meg az utazást, melynek értékszelvényére a bérletigazolvány (diákigazolvány) sorszáma nincs tintával ráírva, vagy a bérletigazolvány (diákigazolvány) nincs kitöltve, illetve érvényesítve, - élőállatot az előírt díjfizetés nélkül szállít, - kézipoggyászként túlméretes tárgyat, vagy egyáltalán nem szállítható tárgyat visz be a járműbe, - saját maga, vagy a magával vitt kézipoggyász, élőállat a járművet bepiszkítja, - az utazási feltételeket nem tartja be.

Amennyiben a helyszínen nem történik meg a 7.500.-Ft bírság és a viteldíj megfizetése, az 1. pontban felsorolt személy a szolgáltatás igénybevételéből kizárásra kerül és a bírság 15.000 Ft-ra emelkedik.

Amennyiben az 1. pontban felsorolt személy a pótdíjas esemény napját megelőzően már rendelkezett érvényes bérlettel és azt két munkanapon belül az MVK Zrt. Közönségszolgálati Irodájában bemutatja, a bírság 600 Ft-ra mérséklődik.

20.000.-Ft késedelmi díjat köteles fizetni a 2. pontban meghatározott bírságon felül az, aki tartozását 30 napon belül nem egyenlíti ki.



20.000-Ft késedelmi díjat köteles fizetni a 15.000

Ft-os bírságon felül az, aki

tartozását 30 napon belül nem egyenlíti ki. Az utaz

ási feltételeket megszegő utast

az MVK Zrt. ellenőrzésre feljogosított dolgozója bí

rság megfizetésére szólíthatja fel,

illetve az utazásból való azonnali kizárás lehetősé

gével élhet.


azaz ha nem fizetsz akkor átadják a bírságot egy behajtó cégnek akinél tovább kamatozik ezen felül kizárnak az utazásból szóval kitiltanak a járatokról

2013. dec. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm ,hogy bemásoltad akkor így már tisztában vagyok mindennel :)
2013. dec. 21. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!