Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Légyszi adjatok valami tanácso...

Légyszi adjatok valami tanácsot, sürgős?!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 15 éves lány vagyok. A szüleim 5-6 éves koromban elváltak,én meg az anyámmal maradtam. Anyámnak voltak hosszabb-rövidebb futó kapcsolatai,de az apukám már 3-4 éve házas. A felesége nem engedi hogy odaköltözzek,pedig szívesen megtenném..Az anyámmal egyáltalán nem jövünk ki jól..sőt..6 éves koromtól 13 éves koromig a számára szinte nem is léteztem. sokat dolgozott,és mikor hazaért akkor a pasijával volt elfoglalva. A csávó elhagyta,most meg folyamatosan rajtam keresztül vezeti le a feszültséget. mindenért én vagyok a hibás,és minden rossznak én vagyok az oka. az összes családtagnak hazudozik rólam,apukámon kívül szinte az egész család utál miatta. szoktak lenni nagyon durva veszekedéseink,és akkor általában megüt. mindig apához menekülök,de a felesége miatt ott sem maradhatok..ez megy már vagy 3 éve...apu mindig azt mondja,hogy menjek valami más városban lévő gimibe..semmi sem köt már a városhoz,csak a barátaim..mindig ők segítettek túl ezeken az időszakokon,(3-4 éven keresztül)és nem tudnám itt hagyni őket,és az apukámat sem..aki sajnos már idős,és beteg..

sokszor eltöprengtem már az öngyilkosságon,hogy az lenne a legegyszerűbb,és legjobb megoldás,de aztán mindig eszembe jut,hogy erősnek kell lennem,és hogy biztos lesz egyszer jobb is..

a suliban erről semmit sem sejtenek,mert folyton pörgök és mosolygok. jól tudok színlelni...

2 éve vagdosom magam. tudom,ettől nem lesz jobb,de azért csak jobb mintha cigiznék,drogoznék vagy piálnék...

nem tudom,meddig bírom még..

lehet,hogy most azt gondoljátok,hogy ez csak afféle "tini időszak",és majd túljutok rajta,de ha a helyemben lennétek ,rájönnétek hogy ez már rég nem az..

az anyám nem fogja fel,hogy amiket mond,azoknak súlya van. mert azért melyik szülő mondaná azt a gyerekének hogy nyugodtan ölje meg magát,vagy hogy jobb lett volna ha inkább meg sem születik? várom a válaszaitokat...



2013. dec. 23. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szegénykém! Próbálj meg beszélni anyukáddal, találj elfoglaltságot, sportolj, szerezz hobbikat! Ezen nehéz segíteni! Hát én a kung-fu-mba menekülnék, ahogy most is! Nekem is kaks életem van jelenleg! Kezdj el te is valami önvédelmi sportot! Kikapcsolsz rajta, levezeted a feszültséget, megnyugodsz! És otthon gyakorolhatod, ha rossz napod van! Bocsi, valószínűleg nem vagyok valami hasznos, de én ezt tenném a helyedben! Hát..boldog karácsonyt! Drukkolok, hogy jobb legyen!
2013. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt hadd mondjam meg, lélek tekintetében 2 anyád van, és nincs apád. A minimum az lenne, hogy tojván a feleségére, odaenged (ha megengedik az anyagi körülmények, és legalább egy kanapé lenne számodra.), ha már a gyermeke vagy.


Na de a lényeg: Mindenképp próbálj meg erről beszélgetni valakivel. Akár személyesen, akár az interneten. Anyud sértő szavait engedd el a füled mellett amennyire lehet. Egyfelől így könnyebb hallgatni, másfelől mindig a számára igazán fontos embereket bántja az ember. A másik gimi nem értem mit oldana meg. Kollégium nagy eséllyel nálatok is van. Az öngyilkosság nem megoldás valóban, mivel így esélyt sem adsz a jobb életnek, ráadásul nagy fájdalmat hagynál magad helyett. A színlelést inkább ne folytasd, mert egy idő után csúnya vége lesz, ha nem adod ki az érzéseidet. A vagdosást szintén jobb lenne feladnod. Ugyanis ennek is lesz rossz hatása, főleg ha egyszer mélyebbre mész mint kéne. Helyette inkább próbálj ki valamilyen sportot. Én például a kocogást tudom javasolni.

2013. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

rendben,megpróbálom..apával már beszéltem erről.és azt mondta hogy tudja hogy milyen,és hogy nem véletlenül hagyta el..

azért tanácsolta hogy egy másik városban lévő gimibe menjek,mert az itteni gimikbe csak azokat a diákokat helyezik el kollégiumban,akik más városból jöttek...

köszönöm a tanácsokat/segítséget! boldog karácsonyt nektek!:)

2013. dec. 24. 00:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Így már értem a gimit. Akkor lehet tényleg érdemes lenne egy másik városban sulit keresned. Neked is kellemes(ebb) ünnepeket!
2013. dec. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!