Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miből áll egy gitáros felszere...

Miből áll egy gitáros felszerelése?

Figyelt kérdés

Milyen erősítők és torzítók léteznek? Előerősítő szükséges egy passzív elektromos gitárhoz? Hogy működnek a pedálok, torzítanak, vagy hangszínt szabályoznak?


Hasonló kérdésekre keresek választ, de nem találok sehol.

Ha valaki tudna írni ilyen alap kérdésekre választ, vagy linkelne egy oldalt, azt is megköszönném :)


Csak azért érdekel ez a téma, mert eddig akusztikus gitáron játszottam, de vettem egy elektromosat, értek az elektronikához is, úgyhogy nagyjából akármit megépítek szinte ingyen alkatrészből. Végerősítőm az van, mostanában torzítókkal próbálkozok. Nincs még semmi komolyabb példány belőlük, csak próbálgatom a hangokat.


+ kérdés: Mi a pickup?



2013. dec. 25. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

A + kérdésedre tudom a választ!

A pickup-nak azt a fajta 4×4 meghajtású terepjárót nevezik, amelynek van rakodó felülete!

2013. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hogy mi az, ezt most hallottam, valami gitáros dolog.
2013. dec. 25. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Te jó ég. Fogslmad sincs, hogy működik az elektromos gitár, és majd te fogsz torzítókat építeni? Komolyan?


Legyél már kreatív, a net tele van információkkal, ha még ezeket az alap dolgokat se tudod megtalálni, mi várható tőled?

2013. dec. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe az elektromos gitár kézikönyvet. Torrentről lehúzható.
2013. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Régebben én is szerettem volna effekt pedált és erősítőt építeni, mert nem volt rá pénzem. Hosszú keresgélés után találtam is olyan oldalt az internet legmélyebb bugyraiban, ahol tök jól le volt írva, képekkel, hogy kell megcsinálni. De kb semmi elektronikai érzékkel nem rendelkezek, úgyhogy nem lett a projektből semmi. Egyébkénz, ha tidsz angolul ajánlom figyelmedbe az It might get loud című filmet ;)

+pickupra nem lesz szükséged, az benne van az elektromos gitárodban. Mágnestekercsek, amik felveszik a húr rezgését és továbbítják a jack-aljzatba

2013. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aktív gitár: Amíg te nem fogsz 16 évesen olyan áramköröket építeni, mint én, hogy IC-ről IC-re, tranzisztorról tranzisztorra kiválogatsz minimum 30 alkatrészt, és azt pontosan, hiba nélkül össze nem építed elsőre... addig szerintem kuss! Nem kéne lenézni egy lelkes kezdőt, aki csak pár egyszerű kérdést tett fel ide.

Egyébként képzeld el, tudom hogy hogyan működik egy elektromos gitár, engem az érdekelt a kérdésben, hogy mi történik a gitáron kívül.

Tegnap amikor rá akartam keresni a Google-n, hirtelen nem jutott eszembe olyan keresőszó, amivel nem apróhirdetések ugranak be.



4-es: Köszönöm, megnézem...



Szásaaa: Nekem van érzékem az elektronikához, és szeretem csinálni...

Ha jól gondolom, akkor pickup = hangszedő. THX

2013. dec. 27. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első mégycsatornás keverőmet 13 évesen építettem és annyi idős koromban, amennyi te vagy, komplett 16 csatornás keverőt, torzítót, stb. csináltunk a bandában.

Hiába tudsz összerakni pár áramkört, ha alapvető információknak nem tudsz rákeresni a neten.

Hogy a GYIK-on kérdezősködsz arról, mi az a pickup, és közben azt állítod, tudod, hogy működik az elektromos gitár, az ordító ellentmondás.

2013. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!