Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Angliába költözöm ott...

Ha Angliába költözöm ott milyen okmányt kapok amivel itthon igazolom, hogy elköltöztem?

Figyelt kérdés

Pl. ha itthon későbbiekben a NAV megkérdezné, hogy mint Magyar állampolgár miért nem fizetek adót, akkor hogy igazolom, hogy Angliában élek? Tudtommal Britt személyi és lakcímkártya nem létezik, jogosítványom itthon sincsen. Nem véglegesen költözöm el csak pár évre a terveim szerint, ezért a személyimet nem, csak maximum a lakcímkártyámat adnám vissza. Mi van akkor, ha a Magyar adóhatóság lekéri a Britt bankszámláimat és habár látja, hogy ottani lakcímem van mégis azt mondja, hogy bizonyítsam, hogy ott élek. Mi van ha az első időszakban nincs kinnt jövedelmem és nem tudom adóbefizetéssel igazolni? Honnan tudják itthon, hogy kinnt élek hiszen bárhol lehetek EU-n belül és mondhatják, hogy csak turistáskodtam és nem is költöztem el! Elvileg bizonyítani kéne tudnom, hogy 180 napnál kevesebbet töltök itthon, de hogy, hiszen EU-n belül szabad mozgás van.


Kérlek segítsetek, mert sok rémtörténetet hallottam!



2013. dec. 30. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

"Pl. ha itthon későbbiekben a NAV megkérdezné, hogy mint Magyar állampolgár miért nem fizetek adót, akkor hogy igazolom, hogy Angliában élek? "


Sehogyan, mert nem fogják megkérdezni. Nem keletkezik itthon jövedelmed (erről tudnak) akkor nincs mi után adóznod.

Gondolom a TB-t itthon fizetnéd magad után nem?

2013. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, tehát annyi az egész, hogy bejelentem, hogy ideiglenesen külföldre költöztem, ezzel megmarad a személyim és a lakcímkártyám is, valamint addig fizetem a TB-t, amig nincs ottani biztosításom.


Ami pedig a jövedelem részt illeti, a szavaidból azt veszem ki, hogy nyitok Londonban egy bankszámlát a Britt címemmel és kész. Ha érkezik rá jövedelmem, akkor afelöl csak a Brittek kérdezgethetnek.


Mi a helyzet a Magyar bankszámlámmal? Pl. ha utalok rá magamnak pénzt bármi okból? Őszintén szólva kicsit cidrizem attól, hogy bizonyítom, hogy kinnt élek és nem Magyarországon, mert bankszámlája és címe bárhol lehet az embernek.

2013. dec. 30. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:

" tehát annyi az egész, hogy bejelentem, hogy ideiglenesen külföldre költöztem,"


Mi a szarnak jelented be? Mi közük van hozzá egyáltalán?

2013. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, végülis tényleg semmi közük hozzá.
2013. dec. 31. 10:30
 5/6 anonim válasza:

Semmilyet, de nincs is rá szükséged, ahogy igazolgatásokra sincs. Gyakorlatban akkor jársz a legjobban, ha abszolut semmilyen információt nem adsz meg, nem hagysz meg, elsétálsz és kész. Addig jó, amíg a magyar állam nem tudja melyik országba mentél.


Emellett csak szólok, hogy nemhogy nem kell, de illegális két EU roszágban TB-t fizetned egyszerre, bármit is szeretne a magyar patkány kormány, annak patkány utódja, és annak további patkány utódjai, elhitetni veled.

2014. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Koszonom, tenyleg! En is ezen gondolkodtam, hogy nem szolok nekik, csak lelepek.
2014. júl. 9. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!