Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nyugszom le és élvezem...

Miért nyugszom le és élvezem ha vagdosom magam?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok.Vagdosom magam már egy ideje és ha megvágom magam pengével vagy bármi éles eszközzel úgy érzem hogy le nyugszok.Szüleim nem tudják hogy önkárosítást csinálok.

Hogyan közöljem velük hogy vagdosom magam?

Bele is lehet halni?

(a vagdosás okai: Család;bántások stb..)



2014. jan. 4. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
úgy gondolod, hogy a fizikai fájdalom enyhíti a lelkit...
2014. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom mennyire vagy városi gyerek, de amikor levágnak egy tyúkot vagy egy disznót, szerinted miért purcan ki? Mielőbb beszélj a szüleiddel!!!
2014. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert a leki fájdalmadat ezzel nyomod el, ami csak ideiglenes, mert mindig egyre több és több kell, ha pedig nem hagyod abba, és sokáig húzod, belepusztulsz majd abba, hogy ne csináld már egy kisebb zűr után, vagy egyszer csak elbaszol mindent és véged...

17/L (aki átélte, egy feldolgozatlan trauma után.)

2014. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érzel én is így vagyok vele...próbálj meg leállni minél hamarabb különben függő leszel tőle és minden apró dolog miatt megvágod magad. Nehéz lesz de kitartás
2014. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Hidj nekem, nem jó dolog. Én egyszer majdnem belehaltam. Aztán a mentöállomás sem volt elég, folyattam, és egy sebem szépen elfertözödött. Egyszer csak azt vettem észre, hogy pszichológusnál ülök és azon gondolkodom vogy a francba jutottam én idáig.

Szintén 13 vagyok.

2014. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is 13 éves vagyok(lány). Nekem fél éve kezdődött ez. Teljesen kész voltam.. Szüleim veszekedtek,tesóm utál,barát elvesztése,és még napestig sorolhatnám.. Először csak körzővel "véstem" magam.. Nem volt nekem az elég.. Találtam otthon egy sosem használt faragót és egy csavarhúzóval széén kocsavaroztam.. Meglett a pengém.. Először csak kicsit rányomtam a csuklómra,amitől nagyon picit vérzett.. Nem akartam/akarom ezt csinálni.. A szüleim nem tudják,de nem is akarom,hogy megtudják.. Próbálok leszokni róla,de nagyon nehéz!.. Igaz,hogy félek attól,hogy egy rossz pont és egy erősebb vágás és vége mindennek.. Nagyon remélem,hogy letudsz szokni róla!! Ha akarsz írni privátba én szívesen segítek neked!:)
2014. jan. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: megnyugtatlak, azzal nem fogod elvágni semmidet, túr picike ahhoz. :) rendes borotvapenge pedig eszedbe se jusson.
2014. jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 :Renben.. Köszönöm! Hát mivel még csak 13 vagyok ezért a szüleim nem engedik,hogy borotválkozzak.. Éppen ezért félek tőlük,ami lehet,hogy jó most.!
2014. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
64%

Azért élvezed ha megvágod magad, mert akkor nem a lelki fájdalmaddal törődsz, hanem azzal, hogy te megvágtad magad.(tapasztalatból mondom, én is vagdostam magam..)

És muszáj lesz szólnod a szüleidnek.. Nem jó ha ők veszik észre, de sajnos nekem se tudják/tudták.. (ugyebár mondani könnyű..) és őszintén kell közölnöd velük. és a mondatod végére odatehetnéd nyugtatás ként hogy 'többet nem csinálok ilyent' egy kicsit legalább megnyugodnak. És igen, bele lehet halni.. ha olyan helyen vágod meg a kezed vagy bármit pl: ütőér..

Próbálj meg vagdosás helyett futni, vagy bokszolj, stb. csak ne te szenvedj. Miért te szenvedsz ha te nem ártottál senkinek? és sokan mondják azoknak akik ilyen 'betegségben' szenvednek hogy pszichológus, meg minden de ez butaság, ő nem fog semmit se segíteni. Csak is magadon segíthetsz.. le kell győznöd! én is magamtól győztem le mert rájöttem, hogy 'nekem miért kell szenvednem? miért kell hogy fájjon? ha én meghalok nem lesz jobb, az olyan emberek haljanak meg akik tényleg rossz emberek mint pl: a gyilkosok stb.. én nem öltem embert, csak elrontottam valamit, miért bántsam ezért magamat?' ezeket végig gondoltam, és rájöttem hogy butaságot csinálok. Utána meg végignéztem a kezemet, és természetesem tiszta heg az egész.. ami örökké ott marad ha olyan mélyre vágtam..

2014. febr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Én is vagdostam magam, de mára hála istennek sikerült róla leszoknom. Szólj a szüleidnek, ők biztos tudnak neked segíteni, de azért tényleg nyugtasd meg őket, hogy soha többé nem fogsz ilyet csinálni. Mellesleg tudom, hogy jobban érzed magad tőle, de semmit sem old meg. Szóval kitartást :) xx
2014. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!